היום ה-143 למלחמה | עדכונים שוטפים

עשרות רקטות שוגרו מלבנון לגולן | צה"ל חיסל את אחראי הגזרה המזרחית בחיזבאללה

קצין וארבעה לוחמים שנפצעו קשה בקרבות הנועזים בדרום רצועת עזה, פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ומשפחותיהם עודכנו | חיזבאללה קיבל אחריות על יירוט כטב"ם ישראלי באמצעות טיל קרקע אוויר באזור א-תופאח בדרום לבנון | כל העדכונים (חדשות)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-י"ז באדר א' תשפ"ד | 26.02.24
תקיפת צה"ל בלבנון (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

היום ה-143 למלחמה - עדכונים שוטפים:

23:56: העיתונאית ספיר ליפסקין עם דיווח מאל-ג'זירה: סעיפי טיוטת ההסכם שישראל הסכימה להם בפסגת פריז כוללים חזרה הדרגתית של העקורים העזתים לצפון הרצועה, הגברת הכנסת הסיוע והמחסות לרצועה, וכן הכנסת ציוד כבד.

עוד דווח כי ישראל הציעה להעביר את כוחותיה אל מחוץ לאזורים צפופי אוכלוסין ולהפסיק את הטיסות האוויריות למשך 8 שעות ביום. על פי הדיווח, ישראל הסכימה לשחרור 400 אסירים פלסטינים, בהם כמה בעלי עונשים כבדים - בתמורה לשחרור 40 חטופים ישראלים, נשים וזקנים.

23:49: הצלה יו"ש ללא גבולות עם דיווח מבקעת הירדן: אירוע זריקת אבנים לעבר רכבים בעוג'ה. בחסדי שמים אין נפגעים באירוע אך נגרם נזק.

23:13: ‏הג'יהאד האסלאמי מעדכן על שני פעילים שנהרגו בתקיפות צה"ל בדרום לבנון. לפי הדיווחים, הם חוסלו בתקיפה בעיתא א-שעב בה חוסל גם פעיל החיזבאללה מוחמד עלי מסלמאני.

פעילי הגא"פ שחוסלו בלבנון

23:02: העיתונאי ברק רביד חושף בשם בכירים ישראלים כי המתווכים הקטארים עידכנו את ישראל בימים האחרונים כי בכירי חמאס "מאוכזבים" מהמתווה לעסקה לשחרור החטופים שהוצג בפריז ביום שישי האחרון והדגישו כי יש פער משמעותי בינו לבין דרישותיהם.

22:59: דיווח: טיל נ"ט נורה לכיוון מוצב צה"ל ברכס רמים. בחסדי שמים ללא נפגעים.

22:48: הצעת החוק: העלאת גיל הפטור, אושרה בוועדת החוץ והביטחון.

22:45: העיתונאי נריה קראוס חושף בפרסום ראשון: משפחות חטופים אמריקאים הוזמנו לאחד האירועים הכי חשובים בציבוריות האמריקאית - נאום ״מצב האומה״ של הנשיא ביידן בשבוע הבא. ביידן עשוי להתייחס למשפחות שהוזמנו לקהל, באירוע המסורתי שאמריקה נושאת אליו עיניים מדי שנה ומועבר בשידור חי.

22:30: חיזבאללה מודיע על הרוג נוסף בשורותיו כתוצאה מתקיפות צה"ל בלבנון: מוחמד עלי מסלמאני. מסלמאני הוא ההרוג ה-219 הרשמי של ארגון הטרור.

ההרוג ה-219

22:22: כתב 'כלכליסט' דורון פסקין מדווח כי ישנן ידיעות על כך ששיח' יונס אל-אסטל מי שמכונה "המופתי של חמאס" נעצר על ידי כוחות צה"ל בח'אן יונס. אם הידיעות נכונות מדובר בהישג חשוב. אל-אסטל הוא לא רק מנהיג דתי חשוב אלא גם חבר בזרוע הצבאית של חמאס.

22:20: דובר צה"ל בערבית: איסמעיל הנייה ואוסאמה חמדאן, מחוץ לעזה, קוראים לתושבי רצועת עזה להתאזר בסבלנות מכיוון שהם נמצאים בארץ רבאט. השאלה שלי: למה לא הגעת לרצועת עזה כדי להתאזר בסבלנות כלפיהם? מנהיגי חמאס נמצאים בגן עדן ואנשיהם בגיהנום.

המסר של סא"ל אביחי אדרעי (צילום: דובר צה"ל)

22:11: אזעקות הופעלו במספר יישובים בגליל העליון סמוך לרכס רמים.

21:48: דיווח בעיתון הגרמני "דר שפיגל": ישראל הצליחה לעצור את תוכנית הגרעין הסורית בתקיפת הכור ב-2007. אבל ממידע חדש שהגיע לידי העיתון עולה כי בשאר אל-אסד עדיין מנסה לייצר את הפצצה וייתכן שהוא מקבל עזרה מצפון קוריאה ואיראן.

20:47: העיתונאית מוריה אסרף חושפת בחדשות 13 כי המתווכות העבירו מסר לישראל: "חמאס מאותת שהמתווה שהושג בפריז לא עומד בקווים האדומים שלו. בישראל נשמעים הערב פחות אופטימיים, ממתינים לתשובה רשמית מטעם חמאס".

20:09: העיתונאי ירון אברהם מצטט גורם מדיני בכיר: "הנהגת חמאס נוטה שלא לאשר את ההצעה אמריקנית שהונחה בפסגת פריז".

20:00: דובר צה״ל: צה"ל תקף מבנים צבאיים של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון; מטוסי קרב תקפו את אתר השיגור ממנו בוצעו השיגורים לרמת הגולן.

19:45: מועצה אזורית גליל עליון: יום שני, 26/2, שעה 19:45 - מצורף סיכום האירועים הביטחוניים שהתרחשו היום בגזרתנו: 03:11 ירי רקטות במרחב בין מנרה ליפתח. זוהו נפילות בשטחים פתוחים. לא ידוע על נזק ואין נפגעים בגוף. עוד יבואו ימים טובים.

19:40: דיווח ברצועת עזה על הרוגים בתקיפה של צה"ל כנגד יעדים ברפיח.

19:34: סגן מזכ"ל חיזבאללה נעים קאסם: "העימות שלנו עם ישראל בדרום לבנון הוא אינטרס של עזה ושל לבנון, כדי שהאויב יידע שאם הוא חושב על שלב שני שבו יגיע תורנו, אז אנחנו ערוכים מאוד להתמודד עם האתגר, יהיה המחיר אשר יהיה. רק כלי נשק והתנגדות יכולים להרתיע את ישראל וזו הדרך שבחרנו".

19:14: העיתונאי עמיחי שטיין חושף: ברקע ההכנות לכיבוש רפיח, הרמטכ"ל וראש השב"כ ביקרו במצרים בימים האחרונים.

19:12: עקב עיכוב בתחילת הדיון בעצרת הכללית של האו״ם בנושא המלחמה באוקראינה, נאומו של שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן לא יהיה בשעה 12:00 (19:00 שעון ישראל) ויידחה לשעה 15:00 (22:00 שעון ישראל).

18:52: העיתונאית ספיר ליפקין מצטטת את סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית שמדווחת: אבו מאזן קיבל את מכתב התפטרותו של מוחמד אשתיה מהממשלה - והוציא צו שמטיל עליו ועל שרי הממשלה לנהל זמנית את עבודתה, עד להקמת ממשלה חדשה.

18:50: המועמד לראשות עיריית בני, ברק אוריאל בוסו, יגיע מחר, יום שלישי י"ח אדר א' התשפ"ד (27.2.2024) בשעה 10:00, להצביע בקלפי הממוקם בסמינר אלקיים ברחוב אהרנוביץ 33, בני ברק.

18:49: מתנועת אחים לנשק נמסר בתגובה להחלטת הבג"ץ: "זהו רגע האמת של מנהיגי המדינה. תפסיקו עם הקומבינות. תפסיקו עם הפוליטיקה. גיוס החרדים זה צו השעה. זהו צורך ביטחוני כלכלי וחברתי ואין מה למסמס יותר. את כל "התהליכים" כבר ניסינו ועכשיו הגיע זמן גיוס. הגיע זמן שיוויון. אחינו החרדים אנחנו צריכים אתכם איתנו".

18:48: התנועה לאיכות השלטון, העותרת הראשית בעתירה נגד אי השוויון בנטל בתגובה להחלטת הבג"ץ: החלטה דרמטית וחשובה מאוד של בית המשפט העליון. מדובר בצעד נוסף בדרך לשוויון מלא בנטל. מה שהיה הוא לא מה שיהיה. האפליה בין אדם לאדם ובין דם לדם לא יכולה להימשך. אנחנו מקוום שבסוף החודש נתחיל עידן חדש בו כולנו נושאים בנטל השוויון – גם תלמידי הישיבות החרדים.

18:47: שעות לאחר התהפכות האוטובוס - כביש 90 נפתח לתנועת כלי רכב.

18:46: דוברות המשטרה - בהמשך להפרת הסדר בירושלים: לפני זמן קצר, נפתחה הכניסה לעיר ירושלים וכלל המפגינים העתיקו את מקום המחאה אל צומת הסינמה סיטי בירושלים.

הפגנת פלג אנשי הגר"צ פרידמן סמוך לגשר המיתרים בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)

18:25: דובר צה"ל: צה"ל חיסל את אחראי גזרת חג'יר בארגון הטרור חיזבאללה.

הסיקול הממוקד בלבנון (צילום: דובר צה"ל)

18:23: דרמה של ממש בבית משפט העליון: שופטי הבג"ץ הוציאו למדינת ישראל צו על תנאי בבקשה לנמק מדוע לא יגויסו כלל תלמידי הישיבות בארץ. לכל הפרטים >>>

הצו שהוציאו שופטי בג"ץ למדינת ישראל: "נמקו מדוע לא יגויסו בחורי ישיבות"

18:20: דו"ח הסוכנות לאנרגיה אטומית בעדכון מאיראן: מלאי האורניום המועשר באיראן גדל ב-1,038.7 ק"ג מאז הדוח הרבעוני האחרון והוא עומד על 5,525.5 ק"ג.

18:15: העיתונאי אמיר אטינגר מדווח כי הממשלה מצביעה כעת במשאל טלפוני על הארכת מצב חירום בעורף והארכת צו סמכות של שר הביטחון לגייס 300,000 חיילי מילואים עד סוף חודש יוני. בחודש מרץ יפוג תוקפו של הצו הקודם שאישר לגייס 400,000 מילואמניקים.

18:12: שר הביטחון גלנט למשפחות החיילים החטופים: ״עמדת מערכת הביטחון תהיה ברורה: חזרה מלאה של אזרחים לצפון רצועת עזה תתבצע רק לאחר החזרת כל החטופים. גם אם נצטרך לנצור את האש זמנית, נשוב להילחם עד להשבת אחרון החטופים״.

18:00: שערי צדק: ליחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק הובאו במסוק 3 פצועים מתאונת האוטובוס בכביש הערבה. שלושתם במצב בינוני ועוברים הערכה ראשונית להמשך הטיפול.

17:40: ארגון הטרור חיזבאללה הודיע על מותו של חסן סלאמי - שהיה אחראי הגזרה המזרחית בארגון הטרור, וחוסל במתקפה ישראלית על רכב באל-מג'אדל, באזור צור שבדרום לבנון.

17:30: שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן בתגובה לדברי מזכ״ל האו״ם במועצת זכויות האדם בג׳נבה לפיהם ״מועצת הבטחון נכשלה״: ״מועצת הבטחון אכן נכשלה בטיפול במלחמה בעזה, אולם בניגוד לטענה המעוותת של המזכ״ל, היא נכשלה בכך שלא גינתה עד היום את הטבח שביצע חמאס ולא התאחדה כדי לתמוך בישראל, הצד שהותקף, במלחמתנו למגר את טרור החמאס ולמנוע זוועות נוספות. לצערנו המזכ״ל רואה את הפגמים אצל אחרים אבל הוא עיוור למחדלים והכשלונות שלו עצמו:

"המזכ״ל, שהביע הבנה לטבח ה-7.10 ומקדיש את מאמציו רק למצב ההומניטרי בעזה, נושא באחריות המרכזית לכך שסוכנויות האו״ם שפועלות תחתיו הפכו לסייעניות טרור וחלקן כדוגמת אונר״א - לארגון טרור ממש.

"לאסון כולנו, המזכ״ל רואה את תפקיד האו״ם אך ורק כמסייע לאוכלוסיה תומכת הטרור בעזה ואינו מבין כלל את תפקיד האו״ם להילחם בטרור ולמנוע רצח חפים מפשע ברחבי העולם ובישראל. במקום לבקר אחרים מזכ״ל האו״ם צריך להסיק מסקנות ולהתפטר עוד היום!״.

17:19: אזעקות הופעלו ביישובים שעל ואורטל שברמת הגולן.

17:00: דובר צה"ל חושף כי כוחות אוגדה 162 בהובלת צוות הקרב של חטיבת הנח"ל ובשיתוף עם כוחות יהל״ם וכוחות הנדסה איתרו מערכת של תוואים תת קרקעיים של מנהרה שמחברת בין צפון ודרום רצועת עזה. הכוחות השיגו שליטה מבצעית על התוואים, ולאחר חקירתם השמידו חלקים נרחבים מהמערכת.

המערכת מקשרת בין בית החולים התורכי הגובל במחנות המרכז, לבניין אוניברסיטת אלאסראא', בדרום העיר עזה ומגיעה עד אזור זייתון.

מדובר במערכת בין חטיבתית, המשמשת לתנועה של פעילים בין חטיבות שונות ברצועה. התוואיים מחברים בין חטיבת המרכז לחטיבת העיר עזה - ביניהם הגדודים נציראת, צברא וזיתון.

בתוואים אותרו חדרי שהיה הכוללים שירותים, חדרי אחסון לאמצעי לחימה ולציוד לחימה, מערכת פירים מסועפת וכן גופות מחבלים שנותרו במנהרה.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
תיעוד מתוך תוואי המנהרה והשמדתה (צילום: דובר צה"ל)
תיעוד של איתור פירים בסמוך לבית חולים (צילום: דובר צה"ל)
אילוסטרציה מונפשת של התוואי התת קרקע המחבר בין צפון לדרום רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)

16:55: ארגון הטרור חיזבאללה לקח אחריות על הירי לרמת הגולן, וטען כי שיגר 60 רקטות בתגובה על התקיפה באזור בעלבכ, בעומק לבנון.

16:45: במטח האחרון לעבר רמת הגולן שוגרו כ-50 רקטות מלבנון. אחדות מהן יורטו על-ידי צה"ל אך נרשמה פגיעה ישירה באתר ישראלי.

16:38: דובר צה״ל ודוברות שב״כ: "הפרסום אודות 1,000 סימים ישראלים שנדלקו בו זמנית - שקרי ורחוק מהמציאות. בפועל התקבל צבר סימנים מעידים שכלל בין היתר השמשה של עשרות בודדות של סימים, אשר נדלקו באירועים קודמים בעבר. בהתאם לכך נדרכה המערכת ובוצעו פעולות מודיעיניות ואופרטיביות בשטח.

"כפי שפורסם בעבר, בליל ה-7.10 התקבלו סימנים מעידים בגינם התקיימו הערכות מצב ובהתאם לכך התקבלו החלטות אופרטיביות. הסימנים המעידים מבוססים על מגוון כלים ויכולות, בהם גם כלים טכנולוגיים שלא ניתן לפרט את האופן ושיטת הפעולה שלהם. כלל האירועים והמידע הקיים באותו הלילה יתוחקרו במסגרת התחקירים המבצעים בשב״כ ובצה״ל.

"נדרש לגלות אחריות וזהירות בפרסומים, כך שלא ייפגעו שיטות ויכולות מבצעיות בזמן מלחמה".

16:20: דוד אדרי, בעלה של רחל מאופקים שהוחזק איתה כבן ערובה בביתם ב-7 באוקטובר, עד שחולצו על ידי לוחמי ימ"מ - נפטר.

ראש העיר אופקים איציק דנינו אמר כי "האירוע אמנם הסתיים בשלום ובני הזוג חולצו ממנו חיים, אך משפחתו של דוד מעידה כי האירוע מבחינתו לא הסתיים מעולם. הם הבחינו בחודשים האחרונים בהידרדרות במצבו, ככל הנראה על רקע האירוע הטראומטי שחווה. לצערנו, היום כוחו כבר לא עמד לו והוא הלך לעולמו בגיל 68, כארבעה חודשים לאחר יום הולדתו שחל ב-7 באוקטובר".

16:10: לשכת ראש הממשלה טוענת כי ראש הממשלה בנימין נתניהו גילה רק אתמול שמחבלי נוח'בה של חמאס החליפו את כרטיסי ה"סים" שלהם לכרטיסים ישראליים.

16:05: מטח כבד של עשרות רקטות שוגר מלבנון למרכז רמת הגולן.

16:02: ארגון הטרור חיזבאללה הודיע על שני הרוגים - חסן עלי יונס ואחמד סנדיאן, תושבי אזור אל-בקאע. מספר ההרוגים של הארגון מפרוץ המלחמה עומד על 217.

16:01: אזעקות הופעלה ביישובים קדמת צבי ושעל ובקיבוץ אורטל שברמת הגולן.

15:10: רשת "אל-מיאדין" המזוהה עם חיזבאללה, דיווחה כי רכב הותקף באמצעות כטב"ם באל-מג'אדל, באזור צור שבלבנון. ככל הנראה מדובר בהתנקשות.

14:40: מאות מחבלי נוח'בה מארגון הטרור חמאס, הדליקו לאחר חצות הלילה, שעות לפני הטבח הנורא את הסימים הישראלים שקיבלו. הרמטכ"ל הרצי הלוי, כך על פי פרסומים, קיבל דיווח ולא ברור מה עשה עם המידע החמור.

לכתבה המלאה - כנסו כאן

14:32: ראש האופוזיציה יאיר לפיד בפתח ישיבת סיעת יש עתיד: "יש מחר בחירות במדינת ישראל וזה לא פגע באחדות, וזה לא פגע בנצחון. אם זה מה שעשו במוניציפלי, זה גם מה שאפשר וצריך לעשות בארצי. לקבוע תאריך לבחירות, ולקיים אותן.

"זה שבנימין נתניהו עדיין בחיינו, אחרי ה-7 לאוקטובר, אחרי שבמשמרת שלו קרה האסון הגדול ביותר לעם היהודי מאז השואה, זה מטורף לגמרי. זה לא יכול להמשך.

"נתניהו אשם והוא לא כשיר ואנחנו צריכים לצאת לבחירות מה שיותר מהר. למען הלוחמים שלנו בעזה, למען המשפחות בעורף, למען החטופים ולמען המפונים. אנחנו צריכים בחירות בהקדם האפשרי. מחר אתם תראו שאין בעיה לערוך אותם, גם בימים אלה".

14:00: חבר פרלמנט בלבנון מטעם ארגון הטרור חיזבאללה אמר כי המתקפה של ישראל בבעלבכ "לא תעבור ללא תגובה".

13:25: בפתח ישיבת סגל הפיקוד של משטרת ישראל, מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי התייחס לאירועי המחאה במוצ"ש: "ב-7 לאוקטובר נפל דבר בישראל, נפער פצע גדול בלב העם. עלינו החובה למצוא את נקודת האיזון בין שמירה על החוק והסדר הציבורי ובין החמלה הנדרשת במצב המורכב והכואב אליו נקלעה המדינה.

"איש מאיתנו לא יתן שתפגע אמו של חטוף או שיפצע אב שכול שבאו להביע את כאבם. עבודת המשטרה, היתה תמיד קשה ואפילו כפוית טובה ומעתה היא תהיה קשה עוד יותר.

"מנגד, לצערנו קבוצה שאינה נמנית עם משפחות החטופים הצליחה לגרור אותנו לתמונות שאנחנו לא רוצים לראות, לא עמדה בסיכומים שהוגדרו ועוררה את הפרובקציה תוך עימות עם השוטרים. לקבוצה זו אני קורא, בואו נשמור יחד על הסדר הציבורי והכללים על מנת לאפשר את זכות המחאה באיזון הולם וראוי מבלי לפגוע בשגרת החיים של מאות אלפי תושבים.

"אני קורא לכל מפקד, אנחנו שולחים את שוטרינו למשימה מורכבת זו. השוטרים הללו עושים עבודת קודש במסירות אין קץ. ניתן להם את כל הכלים להתמודד עם המשימה ונהיה לצידם. עלינו להתבונן לא בהמון, אלא באדם שעומד מולנו ולעשות הכל כדי לשמור על החוק, אבל חשוב עוד יותר, לוודא שהאדם שעומד ממול, יחזור בריא ושלם לביתו.

"נמשיך להתעלם מהקולות הפוליטיים המנסים לגרור את המשטרה לוויכוחים מפלגים ונמשיך לפעול מתוך נאמנות למדינה. זוהי משימה מורכבת מאין כמוה אבל אני סומך על מפקדי ושוטרי משטרת ישראל שיעמדו בה".

13:21: דובר צה"ל מעדכן כי מטוסי קרב של צה"ל תקפו לפני זמן קצר בבקאע מתחמים ששימשו את מערך ההגנה האווירית של ארגון הטרור חיזבאללה, זאת בתגובה לשיגור טילי קרקע אוויר לעבר כלי טיס מאויש מרחוק מסוג 'זיק', שנפל מוקדם יותר היום.

צה״ל ימשיך להגן על מדינת ישראל ולפעול בשמי לבנון כנגד ארגון הטרור חיזבאללה.

13:20: סוכנות הידיעות AP דיווחה כי ישראל תקפה גם שיירת משאיות באזור הכפר בודאי הסמוך לבעלבכ.

12:56: מחלק ההונאה במחוז חוף חשף פרסומים שהועלו ברשת הפייסבוק בדברי שבח והלל המזוהים עם מעשי הטבח ב-7 לאוקטובר עוד באותו היום.

שוטרי המחלק פתחו בחקירה והצליחו להתחקות אחר מפרסם הפוסט, תושב חיפה בשנות ה-30 לחייו, לו יש מספר של אלפי עוקבים במספר חשבונות שונים, איתרו אותו, הגיעו אליו ועצרו אותו לחקירה בסיומה נכלא.

בית משפט השלום בחיפה נעתר לבקשת המשטרה שדרשה לעצור אותו עד תום ההליכים בגין "הזדהות עם מעשה טרור" ו"הסתה לטרור" ובשבוע שעבר במעמד גזר הדין, השית בית המשפט על הנאשם עונש של 8 חודשי מאסר בפועל, 7 חודשי מאסר נוספים על תנאי למשך שלוש שנים וקנס כספי ע"ס שלושת אלפים שקלים.

12:30: בעל לול במושב שתולה נפצע באורח קל מפגיעת רקטה ששוגרה על-ידי חיזבאללה ופגעה במבנה החקלאי.

12:25: סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי שני ההרוגים בתקיפות באזור בעלבכ בעומק לבנון, הם פעילי חיזבאללה.

12:17: כך נראה האור שהותקף על-ידי צה"ל בבעלבכ, כ-100 ק״מ בעומק לבנון. לפי חלק מהדיווחים, במקום שלושה הרוגים.

התקיפה בעומק לבנון (צילום: לפי סעיף 27א)

12:15: לפחות אדם אחד נהרג בתקיפה הישראלית בבעלבכ בבקעת הלבנון, כך מדווח הערוץ הסעודי אל-חדת'. לפי הדיווח, חיזבאללה סגר את האזור שהותקף.

12:01: אזעקות הופעלו בשתולה, אבן מנחם, גורן, גורנות הגליל, זרעית, ערב אל עראמשה, שומרה.

11:57: חרט וילדרס, מנהיג המפלגה הגדולה ביותר בהולנד, מתח ביקורת חריפה על תמיכת טורקיה בחמאס ובארגוני טרור אחרים וקרא להרחיקה מברית נאט"ו

11:38: צה״ל תוקף כעת בעומק לבנון ובבעלבכ, מטרות של ארגון הטרור חיזבאללה, מדובר בתקיפה הכי עמוקה מתחילת המלחמה

11:27: כוח משטרה חשף במבנה בכפר יאסיף צינורות ונפצים חשמליים צה"ליים מסוג M6 אשר היו מיועדים על פי החשד להכנת מטענים ושימושם ע"י גורמים עברייניים.

11:22: השר אלי כהן אופטימי וסבור כי סעודיה וישראל יחתמו על הסכם למרות המלחמה בעזה, "כי זה אינטרס של הסעודים יותר משל הישראלים".

11:19: הורים לתצפיתניות המשרתות בצפון מאיימים כי לא יאפשרו את מעבר בנותיהם לבסיס ערער בצפון. לטענת ההורים, החיילות חוששות מהמעבר בשל אירועי ביטחוניים התרחשו באזור וחשות שחייהן יהיו שם בסכנה. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב.

11:15: דיווח: החות'ים פגעו בכבלי תקשורת תת ימיים בים האדום

11:09: כוחות צה"ל החרימו כספי טרור בשווי של מעל 100,000 ש"ח במרחב חטיבת שומרון

11:05: מטה משפחות החטופים הודיע כי המשפחות מזמינות את הציבור ל"צעדת ענק" שתימשך 4 ימים - מגבול עזה לירושלים. זאת על רקע המגעים לעסקת חטופים חדשה.

11:01: עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-3,250 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, מעל ל-1,350 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.

10:59: לוחמי צה"ל, שב"כ ומג"ב עצרו הלילה 22 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון

10:58: מפגינים תקפו את הקומיקאי היהודי ג'רי סיינפלד אחרי שיצא מאירוע במנהטן. המפגינים טענו כי תמיכתו בישראל היא "תמיכה ברצח עם"

10:50: מתחילת השנה, נתפסו כ-1,600 שוהים בלתי חוקיים ו-437 חשודים שסייעו בידם, לרבות מעסיקים, מלינים ומסיעים על ידי לוחמי מג"ב.

10:41: יו"ר הכנסת אמיר אוחנה התייחס לסוגיית גיוס החרדים, ואמר בכנס ירושלים של העיתון בשבע וערוץ 7 כי "עלינו להתעלות על גודל השעה ולהרחיב את השורות". לדבריו, "אני אומר זאת בעיקר לאחיי, חבריי ושותפיי החרדים, ולכל היתר - לא רק לאחד את השורות, אלא גם להרחיב אותן". 

10:30: צה"ל מאשר: חיזבאללה הפיל באמצעות טיל קרקע-אוויר כטב"ם צה"לי בשטח לבנון

10:22: הממשלה הפלשתינית הגישה את התפטרותה ליושב ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס

10:20: חיזבאללה מקבל אחריות על יירוט כטב"ם ישראלי מסוג הרמס 450 באמצעות טיל קרקע אוויר באזור א-תופאח בדרום לבנון

10:00: אזעקה בכיסופים שבעוטף עזה

9:49: ממלא מקום נשיא בית המשפט העליון, השופט עוזי פוגלמן, אמר במהלך הדיון בעתירות נגד החלטת הממשלה שלא לאכוף גיוס חרדים כי "יש פה שאלה בסיסית האם יש לממשלה סמכות לקבל את ההחלטה הזאת, אחרי שבג"ץ ביטל את החוק הקודם".

9:41: רב"ט אורי מגידיש תשוב היום לשירות באגף המודיעין בצה"ל, לאחר שנחטפה ב-7 באוקטובר על ידי חמאס ממוצב נחל עוז - שם שירתה כתצפיתנית - ושוחררה במבצע צבאי של צה"ל ושב"כ. 

9:37: מאות מפגינים מוחים בכיכר אגרנט בירושלים מחוץ לבית המשפט העליון שדן בעתירות נגד אי גיוס חרדים לצה"ל. "קוראים לאחינו החרדים להצטרף מתחת לאלונקה".

9:28: שר העבודה יואב בן צור חתם על הרחבת הסכם המסגרת שחל במגזר הציבורי לטובת העובדים הסוציאליים המעניק להם הטבות שכר.

ההסכם יכלול: מענק חד פעמי על סך 6000 שקל למשרה מלאה לעבודה טרם חתימת ההסכם. תוספת שקלית חודשית על סך 400 שקל למשרה מלאה. עדכון טבלאות השכר בפעימות עד שנת 2027. קיצור שבוע העבודה- הגורם לעליית ערך השעה לרכיבי עבודה נוספת. הוספת יום חופש על חשבון החופשה המרוכזת בפסח 24.

9:17: צה"ל ירט באמצעות מערכת "קלע דוד" מטרה חשודה בשטח לבנון, שלא חצתה לשטח ישראל. התרעה הופעלה באזור התעשייה אלון תבור שבעמק יזרעאל בעקבות שיגור המיירט.

9:10: מפגינים הקימו מיצג "צו 8" מחוץ לבית השר יצחק גולדקנופף והמשיכו בצעדת אלונקות לעבר בית המשפט ברקע הדיון על גיוס חרדים.

9:00: ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתיה צפוי להודיע היום בישיבת הממשלה השבועית על התפטרותו.

8:42: משפחות החטופים יקיימו צעדת ענק שתימשך 4 ימים - מעזה לירושלים

8:35: קבינט המלחמה אישר להתחיל בפיילוט של העברת סיוע הומניטרי מישראל לצפון רצועת עזה. בכך נענים בירושלים ללחץ אמריקני להכניס סיוע ישירות לצפון הרצועה עקב מחסור כבד במזון, תרופות ומים ותופעות של רעב. משאיות הסיוע יעברו בידוק ביטחוני בכרם שלום או במעבר ניצנה, ייסעו בשטח ישראל וייכנסו דרך המסדרון ההומניטרי לצפון עזה.

8:27: פעילי אחים לנשק הפגינו מחוץ לביתו של השר גולדקנופף בשכונת מאה שערים בירושלים. במיצג שנערך במקום, הציבו הפעילים שלטי צו 8 לגיוסו של השר והחברה החרדית.

8:19: בפריז החליטו לגרש את איש הדת המוסלמי מחג'וב מחג'ובי מצרפת אחרי שכינה את דגל הרפובליקה "שטני" ואת העם היהודי "אויב".

8:14: היום יעברו בנמל התעופה בן גוריון כ-29,400 נוסעים ב- 168 טיסות בינלאומיות נכנסות ויוצאות. סך הכל יצאו היום כ-14,100 נוסעים בטיסות בינלאומיות, ויכנסו לישראל כ-15,300 נוסעים. ברשות שדות התעופה ממליצים לנוסעים לעקוב אחר לוח הטיסות העדכני באתר האינטרנט של רשות שדות התעופה ואצל חברות התעופה.

8:08: על פי נתוני המדידה של רשות המים, מפלס הכנרת עומד על 209.73-. 93 ס''מ מקו אדום עליון. המפלס עלה ביממה האחרונה ב-1.5 ס"מ.

8:04: בית המכירות Winner'S מציע למכירה את חלוק הקטיפה השבתי של הרב שטיינמן זצ"ל לכל המרבה במחיר. "ההכנסות מיועדות להחזקת תורה"

7:55: המשטרה עצרה תושב באר שבע בחשד להסתה לטרור ואיומים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בפלטפורמת טיקטוק. מהחקירה נגדו עולה כי הוא התחזה לאדם אחר כדי לפרסם את ההסתה לטרור ואת האיומים נגד ראש הממשלה. היום צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום, והוגשה בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים נגדו.

7:53: שר הכלכלה ניר ברקת נפגש עם שר הסחר של סעודיה מאג'יד אל-אבדוללה אל-קסאבי באבו דאבי. ברקת אמר לשר הסעודי כי "ישראל מעוניינת בשלום עם מדינות שוחרות שלום, ואנחנו יכולים לעשות יחד היסטוריה".

7:45: השר גדעון סער התייחס בראיון ברשת ב' לקידום הבנייה במעלה אדומים בתגובה לפיגוע.

"זה לב ליבו של הקונצנזוס הישראלי. ההתיישבות ביו"ש היא גם זכותנו וגם תרומה משמעותית לביטחון הלאומי. ראינו מה קרה כשהלכנו על קו של עקירת התיישבות", אמר סער.

7:33: יו"ר ש"ס דרעי הבהיר כי חרף המשקעים בין ראש הממשלה לשר גנץ, יש לעשות הכל כדי לדאוג שמפלגת המחנה הממלכתי תישאר בממשלה.

7:10: המשלחת הישראלית תצא היום לקטאר להמשך המגעים לעסקת חטופים. כך מסר גורם מדיני אחרי הפסגה בפריז שנערכה בסוף השבוע. המשלחת היא מהדרג המקצועי ולא ישתתפו בה הפעם ראש המוסד וראש השב"כ.

7:00: בג"ץ יחל הבוקר לדון בעתירות לגיוס החרדים, לאחר שתוקף חוק הגיוס פקע לפני כשנה. הדיון יועבר בשידור חי מאולם בית המשפט העליון

6:48: גבר בשנות ה-40 לחייו נהרג בתאונת דרכים בכביש 234 סמוך לצומת צאלים שבנגב המערבי. צוות מד"א הגיע למקום בעקבות דיווח על רכב מסחרי שהתהפך, ונאלץ לקבוע את מותו.

6:37: ארון בושנל, חייל חיל האוויר האמריקני שהצית את עצמו מול שגרירות ישראל בוושינגטון, מת מפצעיו. בושנל בן ה-25 תיעד את התקרית, שבה קרא "לשחרר את פלסטין".

6:34: דובר צה"ל מפרסם תיעודים חדשים מהלחימה ברצועת עזה.

(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

5:57: דובר צה"ל: לוחם מסיירת צנחנים ולוחם מיחידת יהל״ם נפצעו אתמול, יום ראשון, באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה.

בנוסף, שני לוחמים מגדוד 601 נפצעו אתמול באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה. כמו כן, קצין לוחם מחטיבת הצנחנים נפצע אתמול (א׳) באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה.

הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחותיהם עודכנו.

(צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)

1:10: לשכת ראש הממשלה: בישיבת קבינט המלחמה הערב הציג צה"ל את תכנית פינוי האוכלוסייה מאזורי הלחימה בעזה ואת התכניות המבצעיות להמשך.

בנוסף, אושרה התכנית לאספקת הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה באופן שימנע את תופעות הביזה שאירעו בצפון הרצועה ובאזורים אחרים.

00:00: אנו ממשיכים לעדכן כאן עדכונים שוטפים מהיום ה-143 למלחמה. לבלוג הקודם מעדכוני האתמול - לחצו כאן

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר