ערב הרמדאן

כניסה לאוטובוס מהחלונות, פיצוצים: תרגיל ההשתלטות שנוסה בבתי הסוהר

ברקע הערכות שירות בתי הסוהר לקראת הרמדאן, השר לביטחון לאומי ביקר ביחידת 'מצדה' של שירות בתי הסוהר וצפה בתרגילי השתלטות שערכו לוחמי היחידה: "נערכים לכל תרחיש בבתי הסוהר ובסיוע לכוחות הבטחון הנוספים" (בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
התרגיל שנערך היום (צילום: דוברות שירות בתי הסוהר)

בבתי הסוהר, בהם כלואים אסירים ביטחוניים ברחבי הארץ, ערוכים לקראת חודש הרמדאן. היום (רביעי) נערכו תרגילי השתלטות שערכו לוחמי יחידת 'מצדה' של השב"ס.

יחידת מצדה היא יחידת השתלטות מיוחדת של שירות בתי הסוהר. ייעודה של היחידה הוא לתת מענה מבצעי איכותי לאירועי קיצון במתקני הכליאה בפריסה ארצית.

היחידה הוכרה בשנת 2006 כיחידה מטכ"לית צה"לית והיא פועלת באירועים בהם צה"ל מבקש להסתייע ביחידה בתחומי מומחיותה במעצרי מבוקשים ופעולות דומות, בכפוף לאישור נציב בתי הסוהר.

(צילום: דוברות שירות בתי הסוהר)
(צילום: דוברות שירות בתי הסוהר)
(צילום: דוברות שירות בתי הסוהר)

על רקע הערכות שירות בתי הסוהר לרמדאן, יחידת מצדה מוצבת בכוננות גבוהה בסמוך לבתי הסוהר הביטחוניים וערוכה למתן מענה במקרה של אירועים חריגים בבתי הסוהר וכסיוע לכוחות הבטחון הנוספים בגזרות השונות במידה ותדרש לכך.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ביקר היום יחד עם מ"מ נציב בתי הסוהר גונדר קובי יעקובי ביחידת "מצדה" של שירות בתי הסוהר.

השר צפה בתירגולות השונות, התרשם מהיכולות המיוחדות של היחידה להתמודד עם מצבי חירום בבתי הסוהר ובאגפים הביטחוניים ובסיום נפגש עם לוחמי היחידה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר