כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
נהגים שימו לב

מחירי הדלק יעלו  בתחילת השבוע: יעברו את ה-7 ש"ח לליטר

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', פרסם הבוקר להערות הציבור צו נוסף להפחתת המס על הדלק, לפיו ההפחתה תעמוד על 45 אגורות בלבד, על פי ההערכות מחיר הדלק יזנק לכ-7.15 ש"ח לליטר (כלכלה בארץ)

(שאטרסטוק)

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', פרסם הבוקר (שישי) להערות הציבור צו נוסף להפחתת המס על הדלק, לפיו ההפחתה תעמוד על 45 אגורות בלבד לליטר עד לסוף חודש מאי, אחרי שעמדה על 58 אגורות עד סוף אפריל. אם לא היה מפורסם הצו, מחיר הדלק היה מזנק לכמעט 7.5 שקלים לליטר בלילה שבין ראשון לשני, אך גם עכשיו הוא צפוי לעלות מ-6.81 שקלים כיום למעל 7 שקלים.

משרד האנרגיה צפוי להודיע על המחיר הסופי רק ביום ראשון בבוקר, אך ברור שכדאי לכם לתדלק כבר עכשיו כי המחיר צפוי לטפס. ההערכות הן שהמחיר יעמוד על כ-7.15 שקלים לליטר גם בשל עליית מחירי הדלק בעולם מבלי קשר למס.

הסיבה שמחיר הדלק יעלה, התנגדות בכירים באוצר להמשך ההפחתה במס בשל הירידה המשמעותית בהכנסות ממיסים שתביא לעלייה נוספת בגירעון. מדובר בהפסד של 130 מיליון ש"ח רק בחודש אפריל והוא צפוי לעלות בעוד 50 מיליון ש"ח נוספים בהפחתה של מאי.

מנגד, עלייה במחירי הדלק תביא לעלייה במדד המחירים לצרכן ותגרום לעלייה באינפלציה ולכן אושרה ההפחתה הנוספת.

השיא הקודם היה ביולי שעבר, אז טיפס מחיר הדלק ל-8.08 ש"ח לליטר - ולאחר מכן הופחת המס על הדלק בשקל שלם על ידי הממשלה הקודמת.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר