שינוי במאזן הכוחות

מטוסי הקרב שישנו את המלחמה באוקראינה? רוסיה מתכוננת 

הכוחות האוקראינים מתחזקים במטוסי קרב. סלובקיה העבירה את כל 13 מטוסי הקרב מסוג "MIG-29" לאוקראינה, כפי שהתחייבה מראש (בעולם)

מטוסי המיג שהועברו (משרד ההגנה הסלובקי)

המלחמה באוקראינה נמשכת כבר יותר משנה, אך כעת הכוחות האוקראינים מתחזקים במטוסי קרב. סלובקיה העבירה את כל 13 מטוסי הקרב מסוג "MIG-29" לאוקראינה כפי שהתחייבה. כך מסר משרד ההגנה הסלובקי.

כזכור, ראש ממשלת סלובקיה אדוארד הגר, התחייב על העברת המטוסים לפני כחודש, והקרמלין איים בתגובה כי "מטוסי הקרב שיעבירו מדינות מזרח אירופה לאוקראינה יושמדו ולא ישפיעו על העימות". מטוסים נוספים הועברו לידי האוקראינים גם מפולין.

בשבוע שעבר טען משרד ההגנה של סלובקיה, כי טכנאי מטוסים רוסים שנשכרו לטפל במטוסים מתוצרת רוסיה, חיבלו במטוסי הקרב אותם התחייבו הסלובקים להעביר לאוקראינה.

משרד ההגנה פרסם שהתקלות התגלו רק במטוסים להם הייתה לרוסים גישה עד לקיץ האחרון, מה שחיזק את החשד שמדובר בחבלה מכוונת מצדם לאור החשש שהמטוסים יועברו לידי האוקראינים.

שר ההגנה הסלובקי מסר כי המטוסים אמנם ניזוקו אך לא באופן שמונע מהם לטוס והם זקוקים לתיקונים ולחלפים שנמצאים בידי האוקראינים.

לא מדובר בנדיבות לב גרידא של הסלובקים, המטוסים הועברו בתמורה ל-12 מסוקי קרב אמריקאים חדשים. סלובקיה תשלם 340 מיליון דולר בלבד עבור מסוקי התקיפה AH-1Z תוצרת חברת BELL וגם 500 טילי HELLFIRE-2 וחבילת אימונים והדרכה.

העסקה כולה בשווי מיליארד דולר, אך הוסכם שסלובקיה תשלם 340 מיליון וממשלת ארה"ב תשלים 660 מיליון דולר למיליארד במסגרת סיוע צבאי. במקביל האיחוד האירופי יעניק לסלובקיה 200 מיליון יורו כתוספת פיצוי על העברת המטוסים לאוקראינה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר