המדינה משקרת

התחקיר חשף: כמה חיילים רוסיים באמת מתו במהלך המלחמה

ברוסיה מנסים לשמור על מורל גבוה ומציגים נתונים לא נכונים, על כמה חיילים מתו בשדה הקרב המדמם מול אוקראינה. כלי תקשורת עצמאיים רוסיים הפועלים מחוץ למדינה בדקו וגילו, כי מספר המתים עומד על קרוב לחמישים אלף (חדשות בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
נשיא רוסיה פוטין (צילום: שאטרסטוק)

"המבצע המיוחד", כפי שנוהג נשיא רוסיה פוטין, לכנות את המלחמה עם אוקראינה שנמשכת כמעט שנה וחצי, גבתה את חייהם של קרוב לחמישים אלף אנשים, כך עולה מתחקיר שפרסמו כלי תקשורת רוסיים בלתי-תלויים.

כלי התקשורת העצמאיים מדיסון ומדוזה, הנחשבים לכלי תקשורת המבקרים בחריפות את משטרו של פוטין, ערכו בדיקה מקצועית, כדי לאמוד את מספר הקורבנות שגבתה הפלישה הרוסית לאוקראינה.

הנתון הרשמי של רוסיה, הוא ש-6,500 חיילים בלבד מתו מאז הפלישה, אך בבדיקה מקיפה שנערכה באקדמיה הגרמנית שבדקה רישומים של הסדרי ירושה ונתוני תמותה שהושוו לנתוני תמותה משנים אחרות העלו נתונים אחרים לגמרי.

על פי ההערכה, עשרות אלפי חיילים מתו בשנה וחצי האחרונות והמספר המוערך הוא 50 אלף קורבנות, גם בצד האוקראיני מסתירים את נתוני האמת על המתים וזאת כמו רוסיה - לשמור על מורל לאומי גבוה.

ברוסיה הלכו רחוק יותר כדי לשמור על המורל, ואסור באופן רשמי לפרסם על מקרי מוות או לפרסם תיעודים של חיילים מתים וזאת כאמור כדי לשמור על מורל גבוה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר