כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
אחרי סערת אי-ההזמנה

בזמן שהנשיא הרצוג בדרכו לארה"ב: ביידן ישוחח עם נתניהו על הרפורמה

באורח חריג לחלוטין, ראש ממשלת ישראל עוד לא הוזמן לפגישה עם נשיא ארה"ב. אך על פי הדיווח, היום צפוי נשיא ארה"ב לשוחח עם נתניהו טלפונית בנוגע לרפורמה המשפטית (חדשות בארץ)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
ביידן ונתניהו בעבר, ארכיון (עמוס בן גרשום, לע"מ)

אחרי חודשים של מתיחות: נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, אמור לשוחח היום (שני) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בזמן שנשיא המדינה יצחק הרצוג עושה את דרכו לביקור מדיני בארצות הברית.

על פי הדיווח של ברק רביד ב'וואלה', ביידן צפוי לשוחח עם נתניהו על הרפורמה המשפטית, ועל העברת עילת הסבירות בכנסת.

על פי הדיווח, התיאומים סביב השיחה בין השניים, החלו לפני מספר ימים, כאשר המתיחות בין השניים נמצאת כמובן ברקע (באופן חריג, ממשל ביידן לא הזמין עדיין - 7 חודשים אחרי הבחירות, את ראש הממשלה לביקור מדיני. י"נ).

ביידן מן הסתם ולפי מה שראינו עד עכשיו, ינסה ללחוץ את ראש הממשלה נתניהו להגיע לפשרות והסכמות על הרפורמה, כאשר נתניהו מצידו, יבהיר לביידן, כי גם הם חלוקים בנושא הזה, ארה"ב לא צריכה להוציא תדרוכים נגד ישראל, כפי שהיא עשתה בשבוע שעבר.

השיחה כאמור תתקיים בזמן שהנשיא הרצוג יעשה את דרכו לפגישות מדיניות בארה"ב, שם הוא אמור לפגוש גם את נשיא ארה"ב ביידן.

כזכור, נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן התראיין לרשת CNN ותקף בחריפות יוצאת דופן את נתניהו וממשלתו תוך שהוא טוען כי שרי הקבינט הם בעיה וכי מדובר בקבינט "קיצוני ביותר".

ביידן האשים את נתניהו בעובדה כי עדיין לא הוזמן כמקובל לביקור רשמי בבית הלבן על ידי נשיא ארה"ב וטען כי "נתניהו עסוק בלפתור את בעיותיו הקואליציוניות" וכי זו הסיבה בגינה טרם הוזמן ראש הממשלה לביקור רשמי על אף שנבחר לפני זמן רב יחסית.

עוד טען נשיא ארה"ב כי ממשלת נתניהו קיצונית וכי הקבינט המדיני ביטחוני הוא "הכי קיצוני מאז שאני (ג'ו ביידן) זוכר את עצמי. ואני זוכר עוד הקבינט של גולדה מאיר".

ביידן פירט וטען כי שני שרי הקבינט מעוצמה יהודית והציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר הם "חלק מהבעיה ביו"ש ("הגדה המערבית" כלשונו) ולא חלק מהפיתרון".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר