איך הגיב העו"ד?

מרוקני כתב פוסטים נגד הסכם השלום עם ישראל - ונשלח לכלא

אזרח מרוקאי בן 48 נשלח ל-5 שנות מאסר על עוון ביזוי המלך מוחמד השישי לאחר שכתב פוסטים בפייסבוק נגד הסכם השלום עם ישראל | עורך דינו אמר כי הוא לא מבין את החלטת בית המשפט (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
המלך מוחמד השישי (צילום: shutterstock)

בית המשפט במרוקו פסק חמש שנות מאסר על אדם שכתב ביקורת אודות הסכם השלום עם ישראל, הוא החל לרצות את עונשו ביום שני האחרון כך דיווח ה'גרדיאן'.

סעיד בוקיו בן 48 נכנס לכלא בעקבות פוסטים שעלולים להישמע כביקורת נגד המלך מוחמד השישי שהשתתף בעצמו בחתימת הסכמי השלום עם ישראל, בדצמבר בשנה שעברה.

עורך הדין של בוקיו - אל חסן אסוני הוסיף, כי החליט לערער על פסק הדין ואמר שהוא "קשה ובלתי מובן", וכי למרשו לא הייתה כל כוונה לפגוע במלך.

הפוסטים בפייסבוק הם מסוף 2020, בזמן שבוקיוד חי ועבד בקטאר. לאחר שנודע לו שנפתחה חקירה כנגדו וכי הוא עומד לדין הוא בגין אמירותיו הוא מחק את הפוסטים וסגר את חשבונו, אמר עורך הדין.

החוקה המרוקנית מתייחסת למלך מוחמד השישי כאחראי על יחסי החוץ של מרוקו עם מדינות העולם וביקורת נגד המלך נחשבת לעבירה פלילית עליה יש להיכנס לכלא לתקופה של בין שישה חודשים לשנתיים. העונש כנגד בוקיו הוחמר בעקבות כך שהדברים שלו פורסמו בציבור באמצעות הרשת החברתית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר