"מקווים לטוב"

1,305 הרוגים ומאות נעדרים - בהם גם ישראלים ברעידת אדמה שהתרחשה במרוקו

הרעש התרחש במהלך ליל השבת סמוך לעיר מרקש • מבנים נהרסו וקרסו על יושביהם • משלחות רבות מרחבי העולם עושות את דרכם לממלכה הערבית לסייע לכוחות ההצלה והחירום | נתניהו: "עם ישראל מחזק את ידידינו בני העם המרוקאי בשעתם הקשה. סיוע בדרך" (בעולם)

בני סולומון | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

רעידת אדמה בעצמה של 6.8 בסולם ריכטר התרחשה בליל השבת האחרונה של השנה במרוקו. מקור הרעש היה סמוך לעיר מרקש. לפי דיווחי משרד הבריאות המרוקני, למעלה מ-1,300 הרוגים ועוד מאות נעדרים.

ראש הממשלה נתניהו התייחס במוצאי שבת לרעש ואמר כי ישראל עומדת לצד העם המרוקאי בשעתו הקשה: "הנחתי את הגורמים הרלוונטיים להיערך לשליחת סיוע הומניטרי למרוקו. אנחנו איתכם".

שר החוץ אלי כהן אמר: "ישראל מושיטה יד למרוקו בשעה קשה זו. מיד עם קבלת הדיווח הצענו לממשלת מרוקו את סיוע משרד החוץ בסיוע הומניטרי וחילוץ נפגעים. משרד החוץ מאתר ומסייע גם ישראלים הנמצאים כעת במצוקה בשעה זו במרוקו".

במשרד החוץ התקבל דיווח במהלך הלילה על רעש אדמה כבד שפקד את מרוקו, שהתרכז באזור מרקש. נכון לשעה זו, לא ידוע על אזרחים ישראלים שנפגעו באירוע אולם נכון לעכשיו ישנם כמה ישראלים שהקשר עימם נותק.

משרד החוץ, המחלקה לישראלים בחו"ל, מרכז מצב והנציגות הישראלית ברבאט ממשיכים לפעול ליצירת קשר עם כלל הישראלים הנמצאים במדינה ולוודא את שלומם.

קונסולית ישראל במרוקו, דורית אבידני עושה דרכה בשעה זו לאזור הרעש במרקש על מנת לספק תמונת מצב מלאה.

שר החוץ מתייחס לרעידת האדמה (צילום: דוברות משרד החוץ)

נשיא ארה"ב התייחס אף הוא לאסון ואמר כי הוא "עצוב מאוד" מהרעידה וכי ממשלו נמצא בקשר עם גורמים רשמיים במרוקו: "אנו פועלים במהירות כדי להבטיח שאזרחים אמריקאים במרוקו בטוחים, ועומדים מוכנים לספק כל סיוע הכרחי לעם המרוקאי". 

שר החוץ האמריקני, אנטוני בלינקן הביע אף הוא את "עצבו העמוק על אובדן החיים וההרס" ושלח "תנחומים מעומק הלב" לאלו שנפגעו, הוא הדהד את הבטחתו של ביידן לסיוע.

נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי הצטרף למנהיגי המעצמות והביע את "תנחומיו העמוקים ביותר למלך מוחמד השישי ולכל המרוקאים על החיים שאבדו ברעידת האדמה הנוראה. אני מאחל החלמה מהירה לפצועים".

בנין קורס במרקש (צילום: לפי סעיף 27א)
בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר