מילים חריגות

זה מה שאמר פוטין על כתבי האישום של טראמפ | "ארה"ב? מדינת אויב" 

נשיא רוסיה וולדימיר פוטין התבטא היום באופן חריג בנוגע למצב המשפטי של דונלד טראמפ | אחוז ניכר בציבור הרפובליקני בארה"ב מאמין שכתבי האישום הם "ציד מכשפות של השמאל" - במקביל כמעט כל המתמודדים לפריימריז המפלגה הצהירו שיתמכו בטראמפ במידה ויהיה מועמד - גם אם יורשע (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
פוטין (צילום: קרמלין)

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אומר היום (שלישי) כי לדעתו כתבי האישום הרבים נגד טראמפ אינם אלא רדיפה פוליטית, עוד קרא לארה"ב "מדינה אויבת", הדברים צוטטו ב'Ynet'.

בימים אלה שוהה פוטין בוועידה כלכלית בעיר ולדיווסטוק במזרח הרחוק של רוסיה - מרחק של כ-120 קילומטרים בלבד מהגבול עם צפון קוריאה, לשם הגיע הבוקר הרודן קים ג'ונג-און.

בדבריו אמר נשיא רוסיה כי בחירת נשיא ארה"ב בשנה הבאה לא תשנה את היחסים העכורים עם רוסיה באופן משמעותי ואף יצא באמירה מפתיעה בה הגדיר את ארה"ב מדינת אויב, אך סייג את הדברים ואמר שאמריקנים רבים היו מעוניינים ביחסים טובים בין שתי המעצמות.

לטענת פוטין, המצב הזה שבו לטענתו פוליטיקאי נרדף על ידי השמאל באמצעים משפטיים מוכיח את "ריקבונה של מערכת המשפט האמריקאית", לשון פוטין.

כזכור, ארה"ב האשימה את רוסיה בעבר בהתערבות בבחירות לנשיאות בשנת 2016 לטובתו של טראמפ. למרות שלאחר חקירה יסודית של התובע המיוחד שמונה לשם כך הוכח כי רוסיה אכן התערבה באופן בוטה, לא הוכח כי הנשיא טראמפ או מי מצוותו היו מעורבים בקנוניה.

בארה"ב, אמריקאים רבים שותפים לדעתו של פוטין וסבורים כי ישנה קונספירציה מכוונת של השמאל נגד הנשיא לשעבר טראמפ. למרות כתבי האישום הרבים אחוזי התמיכה בדונלד טראמפ בקרב המפלגה הרפובליקנית נשארים גבוהים במיוחד.

מסקר שפורסם בתחילת החודש על ידי מכון סקרים מוביל עולה כי טראמפ ניצב עם תמיכה של 53% למול דה-סנטיס שנסרך הרחק מאחור עם 13% בלבד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר