אישום חמור 

בנו של הנשיא ביידן מואשם בהחזקת אקדח שלא כדין: "לא יקבל יחס מועדף"  

האנטר ביידן מתמודד בימים אלו עם כתב אישום חמור שהוגש כנגדו ביום חמישי שעבר על החזקת נשק חם שלא כדין והצהרות כוזבות | השופט המטפל בתיקו החליט שביידן ייאלץ להתייצב בבית המשפט כמו כל נאשם ודחה את בקשתו (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
האנטר ביידן (צילום: shutterstock)

כנגד האנטר ביידן, בנו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הוגש בשבוע שעבר (חמישי) כתב אישום חמור הכולל מספר סעיפים הקשורים להחזקת אקדח שלא כדין.

הפרשייה החלה בשנת 2018 כאשר זוגתו של ביידן הבן השליכה אקדח לפח אשפה בסמוך לשוק מקומי ובית ספר במדינת דלוואר. לאחר בדיקת המשטרה התברר כי כלי הנשק רשום על שם האנטר ביידן.

רשת החדשות 'פוקס ניוז' שהכירה את עברו המפוקפק של ביידן עם סמים וחומרים מסוכנים, החליטה לבדוק את טופס עסקת רכישת הנשק עליו חתם האנטר ביידן. בטופס, שמוגש על ידי מורשה פדראלי למכירת נשק, ציין ביידן כי הוא אינו צורך חומרים ממכרים מכל סוג.

אולם, כפי שידוע, האנטר ביידן הודח מחיל הים ב-2014 לאחר שנמצא חיובי לסם מסוכן. בטופס עליו חתם ביידן נכתב כי הוא אינו "משתמש באופן לא חוקי במריחואנה, או מכור למריחואנה או כל חומר מדכא, ממריץ, סם נרקוטי או כל חומר מפוקח אחר".

בעקבות החשיפה נפתחה חקירה בעניינו של ביידן, כאמור ביום חמישי האחרון הוחלט להגיש כנגדו כתב אישום חמור הכולל "הצהרה כוזבת ברכישת נשק חם"; "הצהרה כוזבת הקשורה למידע שנדרש לשמור על ידי סוחר פדרלי מורשה נשק חם"; וסעיף אחד של "החזקת נשק חם על ידי אדם שהוא משתמש בלתי חוקי או מכור לחומר מפוקח".

כתב האישום (צילום מסך: משרד התובע של מדינת דלוואר)

בכתב האישום נכתב: "ב-12 באוקטובר 2018 או בסמוך לכך, במחוז דלאוור, הנאשם, רוברט האנטר ביידן, בקשר לרכישת נשק חם, כלומר: אקדח Colt Cobra 38SPL עם מספר סידורי RA 551363... מסר ביודעין הצהרה כתובה כוזבת ובדיונית, שנועדה ועלולה להונות את אותו עוסק ביחס לעובדה מהותית לחוקיות מכירת הנשק... בכך שהנאשם, רוברט האנטר ביידן, סיפק הצהרה בכתב בטופס 4473 המאשרת שהוא לא היה משתמש בלתי חוקי של, ו/או מכור, לכל ממריץ, סם נרקוטי ולכל חומר מבוקר אחר, כשלמעשה, כפי שידע, הצהרה זו הייתה שקרית ובדיונית", נכתב בכתב האישום החמור.

לאחר הגשת כתב האישום, ביקש האנטר ביידן באמצעות עורך דינו שלא להתייצב בבית המשפט אלא ישתתף בדיון באמצעות שידור זום.

אמש (רביעי), החליט השופט כריסטופר בורק לדחות את בקשתו של ביידן וקבע כי יהיה עליו להתייצב במשפטו כמו "כל אדם אחר". בהחלטה כתב השופט: "בסופו של דבר, בית המשפט מסכים הן עם הנאשם והן עם הממשלה, כי הנאשם אינו צריך לקבל יחס מיוחד בעניין זה - בהיעדר נסיבות חריגות, יש להתייחס אליו בדיוק כמו כל נאשם אחר בבית המשפט שלנו".

כתוצאה מהחלטת השופט ייאלץ ביידן להתייצב לדינו שיחל בשלישי לחודש אקטובר הקרוב בשעה 10:00 בבוקר, בבית המשפט בדלוואר.

 

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר