כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ההסתבכות החדשה

ביהמ"ש בניו יורק קבע: דונלד טראמפ שיקר שוב ושוב על שווי נכסיו

בית המשפט בניו יורק קבע כי הנשיא לשעבר דונלד טראמפ שיקר במשך שנים והציג "שוב ושוב" מצג שווא על שווי נכסיו | לעתים, ניפוח השווי של הנכסים עמד על יותר מ-3.5 מיליארד דולר | וכיצד הגיב לטראמפ? (בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
דונלד טראמפ (צילום: shutterstock)

ההסתבכות החדשה של הנשיא לשעבר: בית המשפט בניו יורק קבע אמש (שלישי) דונלד טראמפ שיקר במשך שנים והציג "שוב ושוב" מצג שווא על שווי נכסיו.

השופט ארתור אנגורון קיבל את עמדת התביעה לפיה טראמפ ניפח באופן מלאכותי את הערכת השווי בדוחות כספיים שנתיים שניתנו לבנקים ולחברות ביטוח וכתב כי מדובר ב"עולם פנטזיה, לא העולם האמיתי".

לטענת התובעת ג'יימס, ניפוח השווי של הנכסים עמד במקרים מסוימים על יותר מ-3.5 מיליארד דולר.

ההחלטה ניתנה יומיים לפני פתיחת משפטו של טראמפ בתביעה שהגישה התובעת הכללית בניו יורק, לטישיה ג'יימס. השופט ציין כי "המסמכים מכילים בבירור הערכות שווי מרמה שהנאשמים השתמשו בהן בעסקיהם" וקבע כי לא מדובר רק בהגזמה אלא בשקרים שחזרו על עצמם.

עו"ד כריסטופר קייס, אחד מסנגוריו של טראמפ, אמר כי "ההחלטה השערורייתית מנותקת לחלוטין מהעובדות ומהחוק. הנשיא טראמפ ומשפחתו ינצלו את כל האפשרויות לערעורים כדי לתקן עיוות דין זה".

הנשיא לשעבר התייחס להחלטה ברשת החברתית שלו Truth Social ואמר כי הטענות נגדו "מגוכחות ולא נכונות". הוא קרא לשופט "מטורף" וטען ש"זה ציד מכשפות ברמה שלא נראתה בעבר".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר