כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
 השלכות הרות גורל 

זה מה שיקרה לטראמפ אם יחליט השופט על עונש מירבי | סקירת פרשת "ניפוח הנכסים"

דונלד טראמפ התייצב אמש למשפטו לאחר שבשבוע שעבר קבע השופט אנגורון כי דונלד טראמפ הונה את הרשויות בניפוח שווי נכסיו | אלו הן הסכנות המשפטיות האורבות לפתחו של נשיא ארה"ב לשעבר וההשלכות הכספיות האדירות על הונו | דונלד טראמפ צפוי להגיע גם היום לדיון (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
טראמפ בפתח הדיון, היום (צילום: לפי סעיף 27א)

אימפריית הנדל"ן של דונלד טראמפ נמצאת בימים אלה בסכנה אמיתית. ייתכן כי זאת הסיבה האמיתית לשמה הגיע טראמפ באופן חריג לדיון בעניינו אמש (שני), ואף צפוי להופיע שוב היום, לפי מידע שהגיע ל'פוקס ניוז'.

יוזכר כי גורלו של טראמפ נתון בידי השופט אנגורון אותו כינה אמש בשלל כינויים כולל; נוכל, דמוקרט, אנטי-טראמפ ועוד.

כמו-כן יש לציין כי השופט כבר "הרשיע" את טראמפ בהונאה לפני כשבוע ונקט בעמדת התובעת לטיסיה ג'יימס כי דונלד טראמפ הונה את הציבור בהערכת שווי נכסיו. לטענת השופט, במקרים במקרים מסוימים ניפח טראמפ את נכסיו בדוחות ביותר מ-3.5 מיליארד דולר על מנת לקבל הטבות שונות.

טראמפ והשופט אמש (צילום: לפי סעיף 27א)

למרות שהמילה "הרשעה" פחות מתאימה לפרשייה מכיוון שמודבר בתביעה אזרחית, ההשלכות של קביעת השופט כי דונלד טראמפ ביצע הונאה עלולות לעלות לדונלד טראמפ ביוקר, ובעיקר לאימפריית הנדל"ן שלו שמבוססת היטב בתפוח הגדול.

המשפט צפוי להימשך מספר שבועות במהלכן צפוי טראמפ לעלות על דוכן העדים ולמסור את הצהרתו האישית. לאחר סיום הדיונים יחליט השופט אלו עונשים להטיל על טראמפ אם בכלל.

תפנית מעניינת התרחשה אמש, לאחר שלדברי הנשיא לשעבר השופט אנגורון פעל כלפיו "בהוגנות" לאחר שקבע כי תחול התיישנות על אירועים שלפני שנת 2014. אחד מעורכי הדין של טראמפ אמר כי נראה שההצהרה אומרת שהשופט "מסכים שכל העסקאות שצורפו לפני 2014 אינן כעת חלק מהתיק".

טראמפ בעצמו טען בהצהרה לתקשורת כי "חמש הדקות האחרונות הללו היו יוצאות דופן מכיוון שהשופט בעצם הודה שחוק ההתיישנות שזכינו בו בבית המשפט לערעורים הוא בתוקף. לכן, כ-80% מהתיק הסתיים", טען.

אבל למרות טענותיו של טראמפ, הסיכון שבו הוא נמצא בשבועות אלו הוא עצום. חוץ מקנס על סך של 250 מיליון דולר שמבקשת התביעה - שאפילו במושגים של טראמפ מדובר בסכום כסף משמעותי מאוד, הסכנה הגדולה ביותר היא אם השופט יחליט לאסור על טראמפ לסחור בנדל"ן או בכלל במדינת ניו יורק דבר שיגרום לו לאבד שליטה על נכסי ענק בבעלותו במדינה ובעיר ניו-יורק. לא ברור אם במקרה כזה ייאלץ טראמפ למכור את נכסיו, אך אין ספק כי מדובר יהיה במכה קשה עבור טראמפ שביסס את הונו בניו יורק.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר