כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
המלחמה בציר הרשע

ביידן: "ישראל חייבת לחסל את חמאס בלי לכבוש את עזה"

הנשיא האמריקני התראיין לרשת CBS והבהיר: "הכוחות הישראליים הם מהטובים והמוסריים שיש, חמאס זו חבורה של פחדנים שמתחבאים מאחורי אזרחים" • הוא הוסיף כי נושא החטופים נמצא בראש סדר העדיפויות של הבית הלבן • שוב הוא קרא לאיראן לא להתערב במלחמה שבין ישראל לחמאס (חדשות)     

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
ג'ו ביידן, ידיד ישראל (צילום: Photo by Arie Leib Abrams/Flash90)

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן התראיין אתמול (ראשון) לתוכנית "60 דקות" של רשת CBS ואמר כי ישראל "חייבת" לחסל את חמאס - אך הדגיש כי הוא מתנגד לכיבוש מלא של רצועת עזה.

הנשיא האמריקני התייחס לנושא של סיוע הומניטרי לרצועת עזה ואמר "הצוות שלנו מדבר עם ישראל על זה, וגם על אזור בטוח. אנחנו מדברים גם עם המצרים כדי לאפשר לילדים ונשים להימלט מהאזור, הוא הדגיש כי "הוא משוכנע שישראל תפעל בהתאם לכללי המלחמה". לדבריו, "יש סטנדרטים שמדינות דמוקרטיות פועלות לפיהם, ולכן אני בטוח שתהיה אפשרות להגן על החפים מפשע בעזה, ושהם יוכלו לקבל גישה לתרופות, מזון ומים".

הנשיא גם חזר על קריאתו לחיזבאללה ואיראן לא להתערב במלחמה בין ישראל לחמאס והוסיף כי למרות התמיכה החד משמעית של איראן בחמאס וחיזבאללה, אין הוכחות שאיראן הייתה מעורבת בעצמה במתקפת הטרור בעוטף עזה שהובילה למלחמה.

עוד אמר ביידן כי "הכרחי להיפטר מחיזבאללה הקיצוניים בצפון ומחמאס בדרום אך אין צורך שארה"ב תשלח חיילים למלחמה בישראל, "הכוחות הישראליים הם מהטובים ביותר שיש".

ביידן גם הבהיר כי בשלב זה אין ציפייה מישראל להפסקת אש, "ישראל צריכה להגיב ולרדוף אחרי אותם אנשים שהתנהגו בחייתיות דומה למה שהיה בשואה. חמאס זו חבורה של פחדנים, הם מתחבאים מאחורי אזרחים. הם הציבו את המפקדה שלהם במקום שבו נמצאים אזרחים. הישראלים מנגד עושים כל שביכולתם כדי להימנע מהרג אזרחים חפים מפשע".

בנושא החזרת השבויים האמריקנים, אמר ביידן כי הסוגיה נמצאת "בראש סדר העדיפויות של הבית הלבן". הוא הוסיף ש"הדבר החשוב ביותר הוא לשים קץ לאכזריות הזו, ולבוא בחשבון עם מי שביצע אותה, נעשה כל שביכולתנו למצוא את אלה שעדיין בחיים על מנת לשחרר אותם"

עוד אמר ביידן בראיון שאיום הטרור ברחבי ארצות הברית גדל מאז מתקפת הפתע של חמאס, שהובילה למלחמה הנוכחית. הוא אמר שנפגש עם אנשי ה-FBI וביטחון המולדת והסביר שישנו "מאמץ משולב" למנוע פיגועים בבתי כנסת או נגד יהודים ברחוב.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר