"לא יקשרו לנו ידיים"

מועצת הביטחון באו"ם דחתה את הצעת רוסיה בנוגע לישראל

מועצת הביטחון דחתה במהלך הלילה את הצעת ההחלטה שהגישה רוסיה | השגריר ארדן אמר בנאומו באו"ם: "חמאס מונע מאידיאולוגיה זהה לזו של הנאצים - השמדתו של העם היהודי ומחיקתה של מדינת ישראל״ | צפו (חדשות בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
השגריר ארדן

מועצת הביטחון דחתה הלילה (שלישי) את הצעת ההחלטה שהגישה רוסיה, בנוגע למבצע ״חרבות ברזל״. ישראל התנגדה להצעה והשגריר ארדן פעל יחד עם שגרירת ארה״ב לאו״ם כדי שהמועצה תצביע נגדה.

מועצת הביטחון התכנסה לדיון והצבעה על החלטה שהגישה רוסיה, שישראל התנגדה לה משום שהכילה קריאה להפסקת אש, לא כללה גינוי של מתקפת הטרור הרצחנית של חמאס.

ההחלטה הרוסית גם לא כללה הכרה בזכותה של ישראל להגנה עצמית. לאחר מאמצים של ישראל בהובלת השגריר ארדן יחד עם שגרירת ארה״ב לאו״ם, הגברת לינדה תומאס גרינפילד, המועצה הפילה את ההצעה.

השגריר ארדן הסביר באו"ם: ״האו״ם שקם בעקבות השואה - רצח העם היהודי בידי הנאצים, ובשבוע שעבר ראה שוב נסיון של ארגון החמאס הנאצי להשמיד יהודים- טבח בתינוקות, אמהות, אבות וסבים. חמאס מונע מאידיאולוגיה זהה לזו של הנאצים - השמדתו של העם היהודי ומחיקתה של מדינת ישראל״.

הנאום של ארדן (צילום: דוברות)

עוד אמר השגריר ארדן: ״ישראל נמצאת כרגע במשימת הצלה - הצלת החטופים שלנו, הצלת עתידנו וזו גם הצלה של תושבי עזה משלטונו הרצחני של חמאס. כל חברות המועצה חייבות להבין - חמאס מונע מאידיאולוגיה זהה לזו של הנאצים - השמדתו של העם היהודי ומחיקתה של מדינת ישראל״.

השגריר ציטט סעיפים מאמנת חמאס המקורית: ״יום הדין לא יבוא עד שהמוסלמים יילחמו ביהודים ויהרגו אותם״, ״יוזמות שלום או פתרונות שלום עומדים בסתירה עם עקרונות חמאס, אין פיתרון לבעיה הפלשתינית מלבד הג׳יהאד״. השגריר קרא לחברות המועצה: ״קראו בעצמכם! זה המיין קאמפף של היטלר על סטרואידים״.

השגריר ארדן הוסיף ואמר: ״אם תהיה לחמאס הזדמנות נוספת לבצע את הזוועות האלה שוב, הם יעשו זאת. חמאס לא יפסיק עד שישראל תימחק. לכן ישראל חייבת למחוק את חמאס קודם, למען ביטחון קיומה ועתידה של מדינת ישראל!״

עם סיום הנאום דרש השגריר מחברות המועצה: ״הדבר הראשון שהמועצה הזו צריכה לעשות לפני שהיא קוראת לסיוע הומניטרי או לרגיעה, זה להכיר בחמאס כארגון טרור בדיוק כפי שעשתה המועצה עם דאעש ואל קאעידה״ והבהיר ש״ישראל לא תקבל שיקשרו לה את הידיים בשעה שהיא נלחמת על ביטחונה ועל עתידה״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר