הגיע לביקור חיזוק | צפו

נתניהו למקבילו ההולנדי; "ראיתי דברים בחיים - כאלו דברים נוראים לא ראיתי"

״ביבי, טוב להיות כאן היום", אמר ראש ממשלת הולנד לראש ממשלת ישראל נתניהו, בפתח הפגישה שלהם בלשכה בירושלים ולאחר מכן נועדו השניים בארבע עיניים | תיעוד וסיקור מהפגישה (חדשות בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
נתניהו ומקבילו ההולנדי (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד מוקדם יותר היום (שני) עם ראש ממשלת הולנד מארק רוטה - שהיגע לביקור חיזוק בישראל, בלשכת רה״מ בירושלים.

תחילה התקיימה פגישה מורחבת, בה השתתפו ראש המל״ל, ראש הסגל של נתניהו, המזכ״צ והיועץ המדיני. מצד הולנד השתתפו בין היתר היועץ לביטחון לאומי ושגרירת הולנד בישראל.

לאחר מכן נועדו המנהיגים בארבע עיניים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח הפגישה: "ברצוני לברך אותך על בואך, מארק. אתה חבר גדול של ישראל. אנחנו נמצאים במאבק של הציוויליזציה נגד הברבריות. חמאס הוא דאעש, ובדיוק כפי שהעולם התאחד כדי להביס את דאעש, על העולם להתאחד נגד חמאס ולהתאחד עם ישראל על מנת להביס אותם".

הפגישה של נתניהו עם מקבילו ההולנדי (צילום: איתי בית-און /לע"מ, סאונד: בן פרץ /לע"מ)

עוד אמר נתניהו למקבילו: "אני יודע שאתה מבין שזהו מאבק של אנושיות נגד ברבריות, זו פראות בלתי נתפסת. הייתי במלחמות, ראיתי דברים נוראיים. מעולם לא ראיתי דברים נוראיים כמו אלה. זהו מאבק של הציוויליזציה המשותפת שלנו. תודה לך ידידי שהגעת הנה. אני תמיד אומר שיש דבר אחד שטוב יותר מלעמוד לצד ישראל והוא לעמוד בתוך ישראל, וזה מה שאתה עושה מארק. תודה לך״.

ראש ממשלת הולנד מארק רוטה אמר: ״ביבי, טוב להיות כאן היום. יש לי הערכה למה שהצוות שלך עושה כדי לנסות להדוף את המתקפה הזו ולהשיב את הביטחון של ישראל על כנו. אני יודע שאנשים רבים כל כך, אני חושב שהמספר עומד כעת 1400 ישראלים, נהרגו במתקפה האיומה הזאת. אנחנו הולכים לדון כעת כיצד להתקדם בדרך הטובה ביותר. תודה לך שהקדשת מזמנך״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר