ניסיון הלינץ' בדאגסטן

שמואל משחזר את רגעי האימה על המטוס: "המפגינים לא ויתרו"

שמואל, אזרח ישראלי שנחת אתמול בדאגסטן - היכן שהמון מוסת ופרימיטיבי ניסה לבצע לינץ' ביהודים, משחזר את רגעי האימה והפחד: "הם פרצו לאוטובוס שהיו בו מספר יהודים עם ילדים וניסו לברר מי ישראלי, המשטרה כמעט לא עשתה דבר" | פוטין יכנס הערב ישיבה מיוחדת | סגן השר מעוז הורה לנתיב להיערך לאירועים דומים (חדשות בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
האירוע אמש (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

אחרי שעות של אימה ופחד, האירוע בשדה התעופה במחוז דאגסטן ברוסיה, בו ניסו המוני מוסלמים לבצע לינץ' ביהודים ובישראלים שהגיעו על מטוס מישראל - הסתיים ללא נפגעים. לפי דיווחים מקומיים, במהלך האירוע האלים נפצעו כ-20 בני אדם, בהם שניים באורח קשה, ומקבלים סיוע רפואי. הפורעים הורחקו מהמקום.

אחד הנוסעים שהיה על טיסת האימה, הוא יהודי בשם שמואל, שבריאיון היום (שני) לכאן חדשות, שחזר את רגעי האימה.

לדברי שמואל: "טסתי מישראל לדאגסטן, בטיסה ישירה שהייתה אמורה לנחות אחרי שמונה בערב שעון מקומי, כאשר הגענו לביקורת דרכונים, אמרו לנו כי יש בלגן של המון זועם ורצוי שנשאר במקום. לפתע, פרצו למקום כ-200 מפגינים, והמשטרה פינתה אותנו ואת שאר הנוסעים לאוטובוס, שלקח אותנו מהמקום והחל לנוע במעגלים סביב מסלולי הנחיתה".

המשטרה מתקשה להשתלט על ההמון המוסת (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

שמואל ממשיך לתאר: "המפגינים לא ויתרו והחלו בריצה אחר האוטובוס, וזרקו אבנים וקרשים ושברו את החלונות. כפי שראו בתיעודים, המשטרה לא ממש הייתה שם או תיפקדה באירוע, האוטובוס שכבר לא היה לו לאיפה לנסוע, נעצר וההמון הזועם שאל את הנוסעים האם אנחנו ישראלים וביקש להראות דרכונים".

"למרבה המזל", מתאר שמואל, "להרבה מאיתנו שהיינו רק בנחיתת ביניים בדרך למוסקבה, היה גם דרכון רוסי וכך ניצלנו, אך היו על האוטובוס הרבה ישראלים והמון ילדים, למזלי, אני הצלחתי להתחבא, ושמתי את המזוודה שלי על החלון, כדי שלא יעופו עלי זכוכיות משבירת החלונות על ידי אותו המון מוסת. אחרי כ-40 דקות באוטובוס באה המשטרה, הזיזה את האוטובוס ולקחה אותנו למתחם VIP בתוך השדה".

לדבריו, "גם לאחר שהמשטרה התערבה, הבלגן עדיין חגג, כאשר על פי ההערכה היו בחוץ קרוב ל-20 אלף בני אדם והמשטרה לא הועילה בטובה לעשות מאומה, עד שהצבא הרוסי הגיע למקום העלה אותנו על מסוק תוך כדי שהוא יורה ופינה אותנו לבסיס צבאי". 

תיעוד מהמסלול (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

"דיילת אחת", הוסיף שמואל לתאר: "שעבדה בצוות המטוס נורתה במהלך התקרית ואישה שעמדה לידה נפצעה משברי הזכוכיות באוטובוס. אמנם, זה לא הביקור הראשון שלי באזור. אך בביקורים קודמים לא הרגשתי עוינות מצד המקומיים, כנראה זה קורה בגלל מה שמתרחש עכשיו בארץ".

יצוין, כי על פי דיווחים המגיעים מרוסיה, נשיא רוסיה פוטין אמור לכנס הערב דיון על הפרעות שהיו בדאגסטן.

במקביל, סגן השר אבי מעוז נפגש עם ראש נתיב אלון שוהם וביקש ממנו להיערך למקרים דומים שעלולים להתרחש בעתיד, והודה לו על הפעולות שנקטו הוא ואנשי נתיב החל משבת ועד הבוקר בהקשר לארועים אלו.

תיעוד מניסיון הלינץ' (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

סגן השר אבי מעוז: "כמו כל יהודי שראה את התמונות והסרטונים מדגסטן, הזדעזעתי מהשנאה היוקדת לישראל ולעם היהודי. הודיתי לראש נתיב על פעילותו ביומיים האחרונים בהקשר לארוע בדגסטן והנחיתיו להיערך למקרים דומים שעלולים חס ושלום להתקיים בעתיד וכן להיערך לעלייה מוגברת של יהודים בצל האנטישמיות המתגברת. מעריך ומודה לראש נתיב על שצפה את העלול להתרחש ונערך בהתאם לסייע".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר