גניבה ספרותית ואנטישמיות 

דרמה: נשיאת הרווארד שסירבה לגנות אנטישמיות בקונגרס - תתפטר מתפקידה 

נשיאת הרווארד קלודין גיי שעמדה בפני האשמות חמורות על אנטישמיות לאחר עדותה בקונגרס תתפטר הערב מתפקידה | לאחר שעלו כנגדה מספר האשמות של גניבה מחקרית שנגעו לעבודת הדוקטורט שלה, נשיאת האוניברסיטה היוקרתית והוותיקה בעולם - תעזוב את כיסא הנשיאה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
נשיאה גרועה לפי אקמן. קלודין גיי (צילום: הקונגרס )

קלודין גיי, נשיאת הרווארד מתפטרת הערב (שלישי) מתפקידה, כך הודיע הערב ה'קרימזון', העיתון הפנימי של האוניברסיטה היוקרתית בעולם.

ההתפטרות של נשיאת הרווארד מגיעה על רקע האשמות חדשות שעלו כנגד הנשיאה אודות טענות לגניבת חומרים בעבודותיה האקדמיות, כאשר במספר הזדמנויות לא ציטטה כראוי את בעלי המחקרים, דבר המהווה עבירה אתית חמורה בעולם האקדמי.

נשיאותה של האישה השחורה הראשונה בתפקיד היא הקצרה ביותר אי פעם בהיסטוריה של המוסד האקדמי הבכיר, כאשר נכנסה לתפקידה לפני כשישה חודשים בלבד.

תאגיד הרווארד צפוי להכריז בהמשך היום (שלישי, שעון ארה"ב) באופן רשמי על התפטרותה של הנשיאה, שלושה שבועות לאחר שהכריז כי הוא עומד מאחורי הנשיאה שלו למרות השערורייה שהתרחשה בקונגרס, כאשר סירבה לומר כי קריאה לרצח העם היהודי מהווה "הטרדה ובריונות".

היום (שלישי) פורסמו האשמות חדשות כנגד גיי אודות גניבת חומרים מחקריים. כלל ההאשמות פורסמו על ידי עיתון שמרני והן עלו לכדי יותר מארבעים טענות אודות פלגיאט, גניבה ספרותית.

מסתבר כי פרשיית הקונגרס והטענות כנגד הנשיאה על הגניבה הספרותית גם יחד, הן אלו שהובילו לבסוף להתפטרות הדרמטית של הנשיאה, לאחר שהופעלו לחצים בינלאומיים כבדים על הרווארד שיפטרו את גיי.

לפני זמן קצר, טרם דווח אודות ההתפטרות של גיי, פרסם ה'ניו יורק טיימס' כי מועצת המנהלים שחקרה את נושא האנטישמיות של הנשיאה ועדותה בקונגרס, היה גם אמור להיות זה שידון בנושא הגניבה הספרותית, כעת מתברר כי הבדיקה תתייתר, לפחות במה שנוגע לעצם תפקידה של גיי כנשיאת הרווארד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר