תקפיה אלימה

"אתה נראה מוזר"; הנהג התנפל בברוטליות על הרב החרדי בוושינגטון

שליח חב"ד בוושינגטון הבירה הותקף בידי נהג מונית שאמר לו שהוא נראה מוזר | חברת המוניות מסרה כי זיהתה את הנהג וגינתה את האירוע. המשטרה לפי שעה לא ביצעה מעצרים (בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
רגעי התקיפה החמורה (צילום: לפי סעיף 27א)

הרב מנחם שמטובשליח חב"ד בשכונת ג'ורג'טאון בושינגטון בירת ארצות הברית, הותקף בתחילת השבוע באלימות, בידי נהג מונית של חברת 'ליפט'.

לפי דיווח באתר חב"ד COL, הרב שמטוב בן ה-29 נכנס לרכב, לאחר שהתפלל בבית הכנסת של "ידידי ליובאוויטש" בוושינגטון וביקש מהנהג להנמיך את המוזיקה. כעבור זמן קצר התנפל עליו הנהג וחבט בפניו.

"ביקשתי ממנו להנמיך את המוזיקה, הוא כיבה את זה לגמרי", שחזר הרב לכלי תקשורת מקומיים, שסיקרו את האירוע, "כעבור זמן קצר, פנינו לרחוב אחר ואז הנהג אמר שהוא לא אוהב את הסגנון שלי. הוא קרא לי 'מוזר'. יצאתי מהמונית, הוא רדף אחריי והיכה אותי באגרוף בפנים".

ההסתערות על השליח החב"די תועדה בווידאו הן ע"י שמטוב והן על ידי עובר אורח. הנהג החזיק במפתח הרכב בידו תוך כדי שהיכה עם אגרוף בפניו של שמטוב. הרב שמטוב התפנה לטיפול במרפאה עקב פציעתו בפניו.

למרבה האבסורד, משטרת וושינגטון לא מתייחסת לתקרית כאל פשע שנאה, כך נמסר. לאחר מכן נמלט הנהג מהאזור. בהצהרה ל-NBC וושינגטון, חברת ההסעות Lyft אומרת שהיא זיהתה את הנהג.

"חברת ליפט מגנה באופן חד משמעי את ההתנהגות הזו", נכתב בהצהרה. "לאחר שנודע לנו על התקרית, השבתנו את הנהג, והיינו בקשר עם הנוסע שהותקף. אנו מעודדים רוכבים ונהגים לדווח על הטרדה, אפליה או בעיות בטיחות באפליקציית Lyft".

המשטרה לא ביצעה מעצר.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר