בקרוב ניצחון רוסי?

רוסיה בדרך לכבוש עיר אוקראינית נוספת; זלנסקי מתכנן מהלך חדש 

נשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי שנואש למצוא אסטרטגיה צבאית כדי להדוף את הרוסים הודיע כי הוא מתכנן "לאפס" את המערכת ולא פירט את כוונתו | בשבוע שעבר פיטר הנשיא את מפקד הצבא וחזר בו לאחר מכן (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
זלנסקי (צילום: shutterstock)

ברקע ההפסדים בשדה הקרב, נשיא אוקראינה הודיע אמש (ראשון) כי הוא מתכנן מהלך חדש של "איפוס" ההנהגה האזרחית והצבאית של מדינתו.

בשבוע שעבר, זימן נשיא אוקראינה את מפקד הצבא הגנרל ולרי זלוז'ני והודיע לו כי הוא מפוטר. לאחר מכן חזר בו הנשיא מההחלטה, ולבינתיים ההפסדים בשדה הקרב נמשכים.

כעת מעוניין הנשיא להוציא לפועל מהלך חדש שהוא מקווה כי יביא לו את הניצחון המיוחל במתקפת הנגד. נשיא אוקראינה הודיע אמש (ראשון) כי נדרש שיפוץ ובנייה מחדש של ההנהגה האזרחית והצבאית של ארצו בכדי להביא לניצחון בשדה הקרב.

בדבריו רמז על הדיווחים אודות פיטוריו של מפקד הצבא אך הדגיש כי המהלך יהיה גדול יותר, לו הוא קרא "איפוס". "יש צורך בהתחלה חדשה", אמר זלנסקי לכלי התקשורת האיטלקיים Rai News בשידור של יום ראשון בערב. "יש לי משהו רציני בראש, שהוא לא על אדם בודד אלא על הכיוון של הנהגת המדינה", אמר הנשיא.

בעיר אבדייבקה נאבקים אחרוני החיילים האוקראינים להדוף את הרוסים, אך לפי דיווחים מדובר בעניין של זמן עד שיצליחו חייליו של פוטין להשתלט על כל חלקיה של העיר. יצוין כי מדובר בעיר הראשונה שכובשת רוסיה באוקראינה מאז נפילת באחמוט במאי 2023.

החיילים של פוטין מאיימים כעת על נתיבי אספקה קריטיים לעיר וכיבושה על ידי הרוסים תהווה מכה אסטרטגית לאוקראינה, שכן בכיבושה ייפתחו קווי תקיפה חדשים להשתלטות על אזור דונבאס המזרחי.

רבים תולים את ההפסדים של אוקראינה בחזית בעיכוב חבילת הסיוע של ארה"ב על ידי הקונגרס לאחר שהתגלעו מחלוקות בין רפובליקנים לדמוקרטים בנושא. לצבא האוקראיני חסרה בשלב זה הארטילריה הנדרשת כדי להדוף את המתקפות של חיילי פוטין, והתקווה כי המימון שהוכרז בימים האחרונים על ידי האיחוד האירופי יביא לשינוי לטובה בשדה הקרב.

המחוקקים האוקראינים דנים בימים אלו בחוק גיוס חדש במסגרתו יוכל הצבא לגייס כחצי מיליון חיילים נוספים, אך מאחר והחבילה מארצות הברית טרם הגיעה, לא ברור באיזו דרך ניתן יהיה לחמש את החיילים הטריים.

הנשיא ביידן הזהיר אמש את חברי הקונגרס כי "אם לא נעצור את התיאבון של פוטין לכוח ושליטה באוקראינה, זה יעבור מעבר לאוקראינה, והעלות לאמריקה תגדל", וקרא למחוקקים להצביע בעד החוק החדש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר