העיתונאי בסכנת סנקציות 

זה קורה הלילה: ראיון נדיר של נשיא רוסיה פוטין לכלי תקשורת מערבי  

טאקר קרלסון הוא עיתונאי ומראיין שמרני מפורסם שפוטר מ'פוקס ניוז' בעקבות תביעת לשון הרע כנגד הערוץ | המראיין ממשיך לעבוד כעיתונאי עצמאי ומרכז את פעילותו בפלטפורמת X | השבוע טס קרלסון לרוסיה, שם ראיין את הנשיא פוטין - ראיון שגרר תגובות זועמות במערב כאשר גורמים באיחוד האירופי קראו להטיל נגדו סנקציות (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
טאקר קרלסון ב'פוקס ניוז' (צילום: shutterstock)

השם "טאקר קרלסון" הפך בימים האחרונים לסנסציה של ממש בטוויטר, לאחר שהתברר כי העיתונאי הבכיר נסע השבוע למוסקבה בשביל לראיין את הנשיא ולדימיר פוטין.

הריאיון הנדיר שהעניק הנשיא הרוסי לקרלסון, הפך לראשון שמקיים פוטין עם כלי תקשורת מערבי מאז החלה המלחמה באוקראינה והוא צפוי להיות נצפה על ידי מאות מיליוני בני אדם, שיבקשו לראות את הסגנון הייחודי של קרלסון נפגש עם הנשיא הרוסי פוטין, אחד האנשים השנויים ביותר במחלוקת בעולם מאז הפלישה לאוקראינה.

הריאיון ישודר הלילה (שעון ארה"ב) באתר החדשות הפרטי של העיתונאי השמרני, הודיע אמש (רביעי) קרלסון לצופיו.

במהלך השבוע, עת נסע טאקר קרלסון למוסקבה, החלו לרוץ שמועות שהאחרון הגיע לבירה הרוסית בכדי לראיין את הנשיא בכבודו ובעצמו, לאחר זמן מה אישר העיתונאי את השמועות. "אנחנו כאן כדי לראיין את נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין", אמר קרלסון בסרטון שצולם מבניין רב קומות במרכז מוסקבה ופורסם ב-X, פלטפורמת המדיה החברתית. "אנחנו נעשה את זה בקרוב", אמר לצופיו.

התקשורת הרוסית תומכת הקרמלין "פמפמה" היטב את נסיעתו של ה"סלבריטי" האמריקאי למוסקבה ופרסמה תמונות פפרצ'י של העיתונאי סועד בבירה.

דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב, אישר את קיום הריאיון ביום שלישי. בדבריו אמר קרלסון כי הוא העיתונאי המערבי היחיד שביקש לראיין את הנשיא פוטין מאז החלה המלחמה וכלי התקשורת בארה"ב זעמו על הדברים.

"האם טאקר באמת חושב שאנחנו העיתונאים לא ניסינו לראיין את הנשיא פוטין כל יום מאז פלישתו המלאה לאוקראינה?", שאלה עיתונאית CBS ב-X.

דובר הקרמלין אישר כי אכן היו בקשות לראיין את הנשיא אך הן נדחו מאחר ו"הן לא יכולות להיראות חסרי פניות במונחים של סיקור מה שקורה" וכי "אין שום רצון לתקשר עם תקשורת כזו". 

מר קרלסון, לדבריו, נוקט בעמדה ש"מנוגדת לעמדה של התקשורת האנגלו-סכסית המסורתית", אמר פסקוב.

לפי ההערכות, נשיא רוסיה פוטין הסכים להתראיין לכלי תקשורת של קרלסון לאור הגישה השמרנית שלו שתואמת בחלקים מסוימים את המדיניות הרוסית בשלל נושאים - כולל חוסר הרצון של טראמפ ושותפיו להמשיך לתמוך באוקראינה.

בארצות הברית הדעות חלוקות באשר ללגיטימיות של ריאיון עם הנשיא הרוסי. גם בתוככי המפלגה הרפובליקנית היו אי הסכמות בנושא. "הוא בוגד", כתב נציג רפובליקני לשעבר מאילינוי על קרלסון. מנגד, הנציגה מרג'ורי טיילור גרין, חברת הקונגרס הרפובליקנית שיבחה את הידיעה ואמרה "הדמוקרטים והתעמולה שלהם מתבלבלים מהסיכוי שטאקר קרלסון יראיין את פוטין".

כך או כך, באיחוד האירופי זעמו על קיום הראיון ואף עלו דיווחים על כך שהאיחוד שוקל להטיל סנקציות על קרלסון בעקבות כך. באוקראינה הפכו את העיתונאי למטרה לגיטימית ואף עלו שמועות שהוא נכנס לרשימה השחורה של זלנסקי, רשימה שמשמעותה כי הוא בן מוות.

הראיון יפורסם במקביל גם בטוויטר, ואילון מאסק התחייב שלא יחסום את הגישה לריאיון הנדיר.

כעת, העולם עוצר את נשימתו לשמוע את דברי פוטין למראיין האמריקאי, בעיקר בנוגע לשאלה אם הנשיא הרוסי פתוח למשא ומתן עם המערב על סיום המלחמה שלו באוקראינה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר