מרד ברוסיה?

גופתו של נבלני הוחזרה לאימו; ההלוויה בסימן שאלה 

הרשויות הרוסיות החזירו אמש את גופתו של פעיל האופוזיציה אלכסיי נבלני לאימו, לאחר שבמשך יותר משבוע היא עוכבה בידי השלטונות | לא ברור בשלב זה באיזה אופן תתבצע ההלוויה של מי שהפך ל"גיבור הלאומי" של רוסיה לאחר מותו, וקיים חשש כי הלוויה רבת משתתפים תעורר מהומות ברחבי המדינה (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אלכסיי נבלני (צילום: shutterstock)

גופתו של פעיל האופוזיציה אלכסיי נבלני הוחזרה אמש (שבת) לאימו לאחר שעוכבה בידי השלטונות מאז יום שישי לפני כשבוע, אז דווח על מותו של האסיר.

דוברתו של נבלני אישרה את הידיעה. יודגש כי בשלב זה עדיין לא ברור אם יותר לערוך לנבלני הלוויה רבת משתתפים או שהרשויות יגבילו את הטקס לאירוע מצומצם בלבד.

"גופתו של אלכסיי נמסרה לאימו", אמרה הדוברת ברשתות החברתיות. "ההלוויה עוד לפנינו. אנחנו לא יודעים אם הרשויות יתערבו בביצועה בצורה שהמשפחה רוצה וכפי שמגיע לאלכסיי”, אמרה קירה ירמיש.

אימו של נבלני שהתה בשבת בצפון רוסיה סמוך לכלא הארקטי שם הוחזק נבלני עד יום מותו. האימא אמרה שהצוות יפרסם מידע לציבור "כאשר יהיה זמין".

לפי דיווח מיום שישי, טרם נמסרה גופת המנוח לידי אימו היא אוימה שאם לא תקיים הלוויה מצומצמת, אזי ייקבר בנה בשטחי הכלא והיא לא תוכל לערוך את הטקס בעצמה. הרשויות הרוסיות נתנו אז לאם שלוש שעות כדי להחליט אם היא מעוניינת לכפוף את עצמה לתנאים שהוצבו לה.

לפי הדוברת של נבלני, האימא סירבה לנהל משא ומתן ודרשה את החזרת הגופה לפי החוק הרוסי שנותן יומיים לאחר סיום הבדיקה להחזיר אותה למשפחה.

כך או כך, בפועל הגופה הוחזרה אך לא ברור מי מהצדדים "נשבר" ואם תותר הלוויה לפי כללי הטקס.

לבינתיים, משפחתו ועוזריו של נבלני הצהירו כי לא יסכימו להלוויה שקטה, וסימנו כי ינסו להפוך את ההלוויה למופע ראווה של התנגדות חסר תקדים בלב רוסיה לנשיא פוטין, דבר שעלול להצית מחאה נרחבת בכל רחבי המדינה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר