מדינת רוב דמוקרטי מוחץ 

ניצחון ראשון: ניקי היילי גברה בוושינגטון הבירה וגרפה את הצירים 

השגרירה והמושלת לשעבר ניקי היילי רשמה אמש ניצחון בוושינגטון הבירה וגרפה את כל הצירים של מחוז קולומביה | מדובר בניצחון הראשון של המתמודדת מול טראמפ שצפוי לקחת עוד מספר מדינות מתוך ה-15 שיתמודדו מחר, "יום שלישי הגדול" (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
(צילום: מטה הקמפיין של ניקי היילי)

המושלת לשעבר ניקי היילי שמתמודדת בימים אלו במסגרת הפריימריז הרפובליקני, זכתה אמש (ראשון) במדינה ראשונה בארצות הברית נגד הנשיא טראמפ, בשעה שגרפה את הצירים בוושינגטון הבירה.

מדובר כאמור בניצחון ראשון שלה מול טראמפ, כאשר האחרון לקח את כל שאר המדינות שהתמודדו עד כה בפריימריז הרפובליקני.

מחר (שלישי), תתמודדנה עוד 15 מדינות נוספות, מה שמכונה "יום שלישי הגדול", ולפי ההערכות צפוי טראמפ לגרוף עוד כמה מאות צירים. המתמודדת היילי סימנה בעבר את ה"סופר טיוסדיי" כיום אפשרי לפרישתה מהמירוץ במידה ותובס.

"זה לא מפתיע שהרפובליקנים הקרובים ביותר לחוסר תפקוד בוושינגטון דוחים את דונלד טראמפ ואת כל הכאוס שלו", אמרה דוברתה של היילי על מצביעי וושינגטון הבירה שלפי החוקה האמריקנית אינה משויכת למדינה אלא עומדת כיישות פדרלית בפני עצמה.

יצוין כי הבירה נחשבת לאחד המעוזים הגדולים ביותר של הדמוקרטים, בה ניצח ביידן עם לא פחות מ-92% מקולות הבוחרים. בסך הכל רשומים בעיר רק 23,000 מצביעים רפובליקנים לעומת מיליוני תושבים המתגוררים בעיר וסביבתה.

טראמפ בירך את היילי על ניצחונה של "מלכת הביצה על ידי הלוביסטים ומקורבי DC שרוצים להגן על הסטטוס קוו הכושל", אמר טראמפ בסרקזם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר