ציר הרשע

הדרישה של נסראללה ממפקד כוח קודס: "זו המלחמה שלנו"

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה אמר למפקד כוח קודס של איראן, איסמעיל קאאני, שארגונו יילחם בעצמו אם תיפתח מלחמה נגד ישראל, וסירב לבקשת איראן (בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
(צילום: סוכנות הידיעות האיראנית תסנים)

בסוכנות הידיעות רויטרס מדווחים היום (שישי) מפי שבעה מקורות שונים על פגישה חשאית שהתקיימה בחודש פברואר בין מנהיג ארגון הטרור חיזבאללה חסן נסראללה למפקד כוח קודס של איראן, איסמעיל קאאני, בביירות.

בשיחה העלו את האפשרות של מתקפה ישראלית בלבנון, שעשויה להביא לחץ על איראן להפעיל יותר כוח מזה שהפעילה מאז 7 באוקטובר. אלא שנסראללה אמר לקאאני שהוא לא מעוניין שאיראן תישאב למלחמה עם ישראל או ארה"ב - ושחיזבאללה יילחם בעצמו. "זו המלחמה שלנו", אמר נסראללה.

טרם הגעתו לביירות נועד קאאני עם מפקדי המליציות בתימן, עיראק וסוריה, בפגישה נכח גם מפקד משמרות המהפכה סלמי. גורם איראני אמר שכלל הנוכחים בפגישה הסכימו שישראל מנסה להרחיב את המלחמה, כדי להצדיק נוכחות של כוחות אמריקנים נוספים באזור, אך אסור להם ליפול למלכודת הזו.

זמן קצר לאחר מכן קרא קאאני לעצירת התקיפות של המליציות העיראקיות. ארבעה מקורות איראנים אמרו שבאיראן לא מעוניינים במלחמה ישירה עם ישראל, אחד מהם ציין שאם היה מדובר בישראל בלבד הם היו נלחמים, אך הם מודעים לכך שהרחבת המלחמה תכלול מעורבות אמריקנית.

על פי הדיווח ב'רויטרס', איראן וחיזבאללה מודעות שתיהן למשמעויות הקשות של מלחמה בלבנון - ומודעות גם לכך שהיא מביאה איתה סכנה של התפשטות שתוביל גם לתקיפת מתקני הגרעין של איראן.

גורם ישראלי בכיר אמר גם הוא בשיחה עם רויטרס שנראה שאיראן לא מעוניינת במלחמה כוללת - והדגיש גם את תגובתה ה"מרוסנת" של טהרן לתגובה הישראלית על טבח 7 באוקטובר. "נראה שהם מרגישים שהם עומדים בפני איום צבאי אמין. אבל האיום הזה צריך להפוך יותר אמין", אמר הגורם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר