התמנון האיראני

המלחמה באוקראינה: מדינות ה-G7 מאיימות בסנקציות על איראן 

ארגון המדינות המתועשות הנקרא גם G7 וכולל את המעצמות הגדולות בעולם, שלח מסר מאיים לאיראן במידה ותחליט לספק טילים בליסטיים לרוסיה במלחמתה באוקראינה | בעוד האיראנים מבעירים זה עשרות שנים את רחבי המזרח התיכון, ובמקביל מספקים לרוסיה בשנה האחרונה מלטי"ם מתאבדים, נראה כי המערב החליט לשים גבול מסוים למשטר האייתולות (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
שרי החוץ של ה-G7 (צילום: G7)

מדינות ה-G7 הודיעו ביום שישי כי יטילו סנקציות על איראן במידה והאחרונה תספק לרוסיה טילים בליסטיים לצורך מלחמתה באוקראינה.

האזהרה החריגה שיצאה ביום שישי מצד ארה"ב ובעלות בריתה הינה ההסלמה האחרונה ביחסי ארה"ב-איראן, ברקע המלחמה בישראל ובכלל זה פעילות המיליציות בעיראק ובסוריה והאיום החות'י בים האדום.

כבר כעת, יודעות מדינות המערב את העובדה שאיראן מספקת כמות גדולה של מלטי"ם מתאבדים לרוסיה לצורך המלחמה שלה באזורים צבאיים ואזרחיים במזרח אוקראינה.

בדצמבר האחרון ביקרה משלחת רוסית באיראן, צפתה בטילים הבליסטיים שלה והעריכה את היכולות האיראניות בתחום. ביקור זה גרם למערב להבין שהשלב הבא של פוטין יהיה לרכוש טילים בליסטיים מתוצרת איראנית, לאור הסנקציות הרבות שהוטלו על רוסיה בגלל המלחמה והכיבוש הלא חוקי שלה באוקראינה - וכתוצאה מכך חוסר יכולת של רוסיה לרכוש ציוד צבאי ממדינות אחרות.

ביקור המשלחת התקיים בעקבות ביקורו של שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו בספטמבר במפקדת כוח התעופה והחלל של משמרות המהפכה בטהראן.

למעשה, ישנם דיווחים שאומרים שאיראן כבר שלחה לרוסיה טילים בליסטיים, אך מדינות ה-G7 הדגישו כי אין להן הוכחה לכך.

"אנחנו מודאגים מאוד מהדיווחים שאיראן שוקלת להעביר טילים בליסטיים וטכנולוגיה קשורה לרוסיה", אמרו מנהיגי ה-G7 בהצהרה.

"אם איראן הייתה ממשיכה באספקת טילים בליסטיים או טכנולוגיה קשורה לרוסיה, אנו מוכנים להגיב במהירות ובאופן מתואם כולל באמצעים חדשים ומשמעותיים נגד איראן", איימו ביום שישי המדינות המתועשות.

מזכיר המדינה אנתוני בלינקן אמר ביום שישי: "שלחנו מסרים ברורים מאוד לאיראן לא לעשות את זה", אמר בלינקן לכתבים. 

"הדאגה לגבי המצב הזה והמחויבות לטפל בה, במידת הצורך היא מאוד אמיתית וחזקה מאוד", הבהיר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות