בגלל אתר ההנצחה

חשיפה באיטליה: סוכני הביון טבעו באגם באמצע מבצע סודי

כמעט שנה אחרי האסון באגם מאג'ורה בו טבעו למוות סוכן מוסד ישראלי ושני אנשי מודיעין איטלקים, לוח זיכרון באיטליה חושף שהסוכנים היו במשימה ביטחונית מסווגת | לא פורסמו פרטים על אופי המבצע (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
החיפושים באיטליה (צילום: צילום: רשויות החירום באיטליה)

לוח זיכרון מפואר הוצב באיטליה לזכר שני סוכני הביון המקומיים שטבעו למוות יחד עם סוכן המוסד הישראלי ארז שמעוני באגם מאג'ורה לפני כעשרה חודשים.

על לוח הזיכרון נכתב: "השניים איבדו את חייהם בשעה שהיו בפעילות מבצעית סודית, עם עמיתיהם מכוחות הביטחון של ארץ זרה", ההצהרה הזו עושה סוף לשמועות והדיווחים המעורפלים ומלמדת כי האירוע הטרגי אירע תוך כדי פעילות מבצעית סודית.

האירוע המצער התרחש באגם מאג'ורה, האגם השני בגודלו במדינה ואתר תיירותי מפורסם. במהלך השייט באגם התחילה סערה באזור ובעקבות כך התרחשה לפתע מערבולת שגרמה להתהפכות הסירה.

כפי שדווח אז ב'כיכר השבת', הסירה שהתהפכה, הייתה מיועדת ל-15 בני אדם, נשאה כ-25 בני אדם, והשיט יצא לדרך למרות תנאי מזג אוויר קשים.

ככל הנראה, כך עולה מדיווחים באיטליה, היה זה מפגש של סוכני ביון ישראלים ואיטלקים, מפגש שכידוע הסתיים אחרי שהסירה התהפכה וארבעה נהרגו, בהם אחד ישראלי.

לוח הזיכרון האיטלקי (צילום: צילום מסך מתוך אתר לה רפובליקה)

באתר החדשות "קוריירה דלה סרה" באיטליה העלו הערכה לאחר האסון כי סוכני הביון הישראלים והאיטלקיים נפגשו כדי לעקוב אחר העברת כספים רוסים לאיראן. על פי הדיווח, הסוכנים ניסו לעקוב אחר זרימת כסף של בעל הון מסוים.

באתר החדשות האיטלקי צויין כי אנשי עסקים - "דמויות רוסיות", העבירו באותה תקופה את השקעותיהם מאגם קומו למלונות פאר באזור אגם מאג'ורה - היכן ששהו סוכני הביון על הסירה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר