תקיפה חוזרת

כמו בשנה שעברה: המל"טים תקפו מתקן ביטחוני רגיש באספהאן

כבר בחורף הקודם בשנת תשפ"ג, מתחם ששימש את תעשיית הטילים של משמרות המהפכה נפגע בתקיפת כטב"מים • גם אז גורמים בטהרן הצביעו על ישראל כאחראית לתקיפה • העיר אספהאן היא יעד לתקיפות בגלל אתרים רגישים שנמצאים בתחומה (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
מתקן ביטחוני באיראן (צילום: התקשורת האיראנית)

הדיווחים על תקיפה ישראלית הלילה בעיר אספהאן באיראן אינן הפעם הראשונה בה כלי התקשורת באיראן מדווחים על פגיעה במתקנים צבאיים בעיר, העיר השלישית בגודלה באיראן.

פיצוץ מסתורי באיראן, לפני כשנה (צילום: ארכיון, לפי סעיף 27א)

לפני כשנה ושלושה חודשים, בחורף שעבר, סדרת פיצוצים תועדו במתחם תעשייתי בחלקה הדרומי של העיר. במהלך הימים שלאחר התקיפה דיווחו גורמים זרים כי האתר שהותקף השתייך לקומפלקס התעשייתי של משמרות המהפכה, כחלק מפרויקט הטילים של הארגון. ב"ניו יורק טיימס" פורסם כי בכירים בממשל הצביעו על כך שישראל היא שעומדת מאחורי התקיפה. 

באיראן טענו כי מדובר במתקן לייצור תחמושת לנשק קל וכי הנזק שנגרם למקום זניח, עם זאת, צילומי לוויין שפורסמו לאחר מכן רמזו על כך שייתכן כי הנזק למקום היה נרחב. באיראן טענו כי סוכנים זרים הם ששיגרו את המלטים, מתוך שטחה של איראן.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר