המשוכה הבאה - הסנאט

26 מיליארד דולר: אושרה חבילת הענק לישראל; היו"ר יודח? 

בית הנבחרים של ארה"ב אישר את חבילות הסיוע של ארה"ב לישראל, אוקראינה וטייואן | האישור של חבילת הסיוע בבית הנבחרים מגיע לאחר חודשים שהמהלך נתקע בגלל אי הסכמה בין רפובליקנים ודמוקרטים בסנאט ובבית הנבחרים | כעת, מקומו של ג'ונסון בתפקיד בסימן שאלה לאחר שמחוקקים נשבעו להדיחו | שר החוץ כץ מסר בתגובה לאישור החבילה: "מסר חזק לאויבינו" (מדיני)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
יו"ר בית הנבחרים (הקונגרס) מייק ג'ונסון (צילום: שאטרסטוק)

לאחר חודשים של המתנה מורטת עצבים עבור ישראל, בית הנבחרים אישר היום (שבת) חבילת סיוע עבור ישראל, אוקראינה וטיוואן - בשלוש הצבעות נפרדות.

האישור בבית הנבחרים של ארה"ב הגיע לאחר שהיו"ר מייק ג'ונסון סיכן את מושבו, והעלה את החבילות להצבעה למרות התנגדותם של גורמים ניציים במפלגה הרפובליקנית - שמאיימים כעת להדיחו.

הצעת חוק נוספת שהועלתה למליאה ואושרה כדי "להמתיק את הגלולה" לרפובליקנים עוסקת באפליקציית 'טיקטוק' לגביה עלה חשד כי הסינים משתמשים בה בכדי לרגל אחר ארה"ב.

בסך הכל אושרו 95 מיליארדי דולרים, בתוכם 26 מיליארד עבור ישראל ובתוכם כלולה גם חבילת סיוע הומניטרי לעזה ולאזורי עימות נוספים ברחבי העולם.

מנוסח ההצבעה עולה כי מתוך 60 מיליארדי הדולרים שאושרו לקייב יצטרכו האוקראינים להחזיר לארה"ב עשרה מיליארד, אך יהיה בכוחו של הנשיא ביידן למחול על החוב בצו נשיאותי החל מ-2026 - במידה וייבחר שוב לתפקיד.

כחלק מהצעת החוק אושר גם לעשות שימוש בנכסים רוסיים כדי לממן את אוקראינה, כמו גם סבב סנקציות חדשות על איראן.

חבילת הסיוע לישראל עברה ברוב של 366 מול 58, בשעה שרוב מוחץ של הבית הצביע "בעד", למעט אי אלו דמוקרטים שרצו להתנות את הסיוע לישראל.

כעת ממתינים בישראל להעלאת החוק לרצפת הסנאט, שם שולטים הדמוקרטים ברוב של 51-49 (שלושה עצמאים יחד עם הדמוקרטים).

שר החוץ ישראל כץ בירך על אישור החבילה לישראל: "תודה לך יו"ר בית הנבחרים מייק ג'ונסון על מנהיגותך שהובילה את המאמצים להעביר את חבילת הסיוע לישראל בבית הנבחרים היום, ותודה למנהיג המיעוט בבית הנבחרים האקים ג'פריס שתמך בו.

ההצבעה על חבילת הסיוע לישראל עם תמיכה דו-מפלגתית גורפת מוכיחה את הקשרים החזקים והשותפות האסטרטגית בין ישראל לארה"ב ומשדרת מסר חזק לאויבינו.

אני מקווה שההצעה תעבור את הסנאט בקרוב עם תמיכה דו-מפלגתית חזקה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות