"בירתה - מזרח ירושלים"

שנאת ישראל טהורה | ראש ממשלת ספרד הכריז: מכירים במדינה פלסטינית

המשבר המדיני מחריף: לאחר שבשבוע שעבר, הודיעו על כוונתם להכיר במדינה פלסטינית, היום הכריז ראש הממשלה הספרדי, כי ארצו מכירה באופן רשמי במדינה פלסטינית, ובירתה - מזרח ירושלים (חדשות בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
ראש הממשלה פדרו סנצ'ס (צילום: שאטרסטוק)

דרמה בינלאומית ומשבר מדיני עמוק: ראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ס, הודיע לפני זמן קצר (שלישי), כי מדינתו מכירה באופן רשמי במדינה פלסטינית.

סנצ'ס, הכריז כי בירתה של המדינה בה הם מכירים, תהיה מזרח ירושלים, וספרד לא תכיר בשינויים מגבולות 67, אלא אם כן יהיה הסדר מדיני שיכלול זאת בין ישראל לפלסטינים.

שר החוץ ישראל כ"ץ הגיב לראש הממשלה הספרדי סנצ'ס: "אתה שותף להסתה לרצח העם היהודי. חמינאי, סינוואר וסגנית רוה"מ ספרד יולנדה דיאז קוראים לחיסול מדינת ישראל ולהקמת מדינת טרור פלסטינית איסלאמית מהנהר ועד הים. סנצ'ס, כשאתה לא מפטר את הסגנית שלך ומכריז על הכרה במדינה פלסטינית - אתה שותף להסתה לרצח העם היהודי ולפשעי מלחמה".

כזכור, בשבוע שעבר הודיעו ספרד, אירלנד ונורווגיה, כי החליטו להכיר במדינה פלסטינית, שר החוץ ישראל כ"ץ הורה להחזיר את השגרירים מאותן מדינות. והיום ההכרה נכנסה לתוקף.

אתמול, בהנחייתו של שר החוץ ישראל כ"ץ שוגרה אגרת דיפלומטית האוסרת על הקונסוליה הספרדית בירושלים לבצע פעילות קונסולרית או להעניק שירותים קונסולריים לתושבי הרשות הפלסטינית, וזאת בעקבות הכרת ממשלת ספרד במדינה פלסטינית ושורת התבטאויות אנטישמיות של ראשיה.

באגרת ששוגרה ממשרד החוץ לשגרירות ספרד בישראל, נכתב בין היתר: "בהמשך להחלטת ממשלת ספרד להכיר ב'מדינת פלסטין', ובהמשך להסתה ולהתבטאויות האנטישמיות מלאות השנאה של בכירים בממשלת ספרד, בראשם סגנית ראש הממשלה יולנדה דיאז, נבקש ליידע את השגרירות כי הקונסוליה הכללית של ספרד בירושלים מורשית להעניק שירותים קונסולריים לתושבי המחוז הקונסולרי של ירושלים בלבד, ואיננה מורשית להעניק שירותים או לבצע פעילות קונסולרית למול תושבי הרשות הפלסטינית".

עוד הודגש באגרת כי ההוראה תיכנס לתוקפה החל מתאריך 1/6/2024, וכי במידה והנחיות אלו לא ייענו - משרד החוץ ינקוט בצעדים נוספים.

סגנית ראש ממשלת ספרד, יולנדה דיאז, אמרה בהצהרה מצולמת כי "פלסטין תשוחרר מהנהר לים", סיסמה המשמשמת את ארגוני הטרור הפלסטיניים ותומכיהם, בקריאה למחיקת מדינת ישראל מהמפה.

הצהרתה של סגנית ראש ממשלת ספרד

לדבריה, ספרד חייבת ללחוץ על האיחוד האירופי לבטל את כל ההסכמים עם ישראל, שמבצעת לטענתה "פשעי מלחמה" ו"רצח עם" ברצועת עזה. היא הוסיפה כי על האיחוד האירופי לתמוך בתביעות שהוגשו נגד ישראל בהאג.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות