אחרי שהכירה במדינה פלסטינית

שר החוץ הורה: להחזיר את השגרירה מספרד; "לא יעבור בשתיקה"

לאחר הודעת נורבגיה ואירלנד על הכרה במדינה פלסטינית, גם ספרד החליטה לתמוך, שר החוץ ישראל כ"ץ, קרא לשגרירה לחזור להתייעצות וזימן את השגרירים של המדינות הנוספות לצפון בסרטי החטיפות (חדשות חוץ)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
השר ישראל כץ (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

שר החוץ כ"ץ הורה לפני זמן קצר (רביעי) להחזיר את השגרירה בספרד להתייעצות - ולזמן את שגרירי אירלנד, ספרד ונורווגיה לשיחת נזיפה במהלכה יצפו בסרטון החטיפה של התצפיתניות.

אחרי ההודעה על החזרת השגרירים מאירלנד ונורווגיה, שר החוץ ישראל כ"ץ הורה להחזיר מיידית גם את השגרירה מספרד להתייעצות בעקבות כוונת ספרד להכיר במדינה פלסטינית.

במקביל, שר החוץ כ"ץ הורה לזמן את השגרירים של ספרד, נורווגיה ואירלנד לנזיפה חמורה - במהלכה יצפו בסרטון החטיפה של התצפיתניות.

שר החוץ ישראל כ"ץ: "ההיסטוריה תזכור שספרד, נורווגיה ואירלנד החליטו להעניק מדליית זהב למרצחי ואנסי החמאס שאנסו נערות ושרפו תינוקות. הוריתי לזמן מיידית את השגרירים לשיחות נזיפה - במהלכן הם יצפו בסרטון החטיפה המחריד של חטיפת התצפיתניות כדי להמחיש להם איזו החלטה מעוותת קיבלו ממשלותיהן. ישראל לא תעבור על כך בשתיקה - לצעד שלהן יהיו השלכות חמורות".

כפי שדווח מוקדם יותר היום, נראה שיש משבר מדיני מתגלגל בין ישראל למדינות אירופה, נורבגיה הודיעה הבוקר על הכרתה במדינת פלסטין. דקות ספורות לאחר מכן, הודיעה ראש ממשלת אירלנד באופן רשמי: "מכירים בפלסטין" ולאחר מכן כאמור ספרד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות