ברקע עסקת החטופים עם קטאר

סגירת אל-ג'זירה לא על הפרק, איזה ערוץ טרור כן? | כל הפרטים

הקבינט המדיני-ביטחוני צפוי לדון הערב (ראשון) בסגירת הערוץ הלבנוני, אולם בערוץ הטרור הקטארי הוא לא צפוי לגעת. הסיבה - רצון לשמור על קשרים עם קטאר (תקשורת, העולם הערבי)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
משרדי ערוץ אל ג'זירה בדוחא, קטאר (צילום: שאטרסטוק)

הקבינט המדיני-ביטחוני צפוי להתכנס הערב (ראשון) ולדון בענייני המלחמה העומדים על הפרק. בין היתר, צפויים חברי הקבינט לדון בהצעתו של שר התקשורת שלמה קרעי - על סגירת ערוץ התקשורת 'אל - מיאדין' הלבנוני בשל זהותו כערוץ תקשורת של חיזבאללה.

לפי הפרסום ב'כאן חדשות', סגירת ערוץ התקשורת הקטארי אל ג'זירה איננה עומדת על הפרק בשלב זה. ככל הנראה מדובר ברצון ישראלי לשמור על יחסים תקינים ככל האפשר עם מדינת האם של הערוץ - קטאר, בשל היותה מתווכת בעסקאות שבויים אופציונאליות בין ישראל לארגון הטרור הנאצי חמאס.

סגירת ערוץ התקשורת אל מיאדין, שתידון הערב בקבינט, תכלול את סגירת כל משרדי הערוץ, החרמת ציוד תקשורת וכן פעילות כנגד משרדי הערוץ בשטחי יהודה ושומרון.

כזכור, כבר בתחילת המלחמה, קמו קולות רבים בפוליטיקה הישראלית, לפעול לסגירת ערוץ התקשורת הקטארי בשל שידוריו המסולפים כנגד ישראל ותמיכתו בחמאס ושרים בממשלה קראו לפעול כנגד שידורי הערוץ.

בימים האחרונים, גוברת המתיחות מול ארגון הטרור הרצחני חיזבאללה, כששיאה של המתיחות באה לידי ביטוי היום, בשיגורים רבים של טילי נ"ט שגרמו לתוצאות קשות בצד הישראלי, לצד ירי נרחב יחסית של הסניף הלבנוני של החמאס לעבר הגליל, הקריות והמפרץ.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר