אחרי האמירות האנטי-ישראליות

בירדן מתחננים להמשיך את הסכם המים עם ישראל; זו הדרישה הישראלית

על רקע האמירות הקשות נגד ישראל, משרד האנרגיה שוקל האם להיענות לבקשה הירדנית להאריך את הסכם המים - הסכם שאמור לפוג בחודש מאי הקרוב | כל הפרטים (חדשות בארץ)

בני סולומון | כיכר השבת |
עקבה, עיר הנופש הירדנית (צילום: Photo by Nati Shohat/Flash90)

כפי שדווח לפני מספר שבועות, בעקבות התבטאויות אנטי ישראליות של בכירים במימשל הירדני נגד מדינת ישראל על רקע אירועי המלחמה, משרד האנרגיה בראשות השר אלי כהן, שוקלים שלא לחדש את הסכם המים עם ירדן, כעת ירדן העבירה בקשה רשמית.

על פי הדיווח בכאן חדשות, בירדן פנ לישראל וביקשו להאריך בשנה נוספת את הסכם אספקת המים המוגדל. בישראל קיבלו את הבקשה ובימים אלו מקיימים דיונים על הבקשה, האם יקבלו אותה או לא.

בתמורה לבקשת ירדן, ישראל ראשית כל דורשת, מיתון התבטאויות של גורמים רשמיים בירדן, בהם שרים וחברי פרלמנט, נגד ישראל - והפחתת ההסתה בתוך הממלכה נגד ישראל.

על פי הדיווח בכאן, הועבר מסר לגבי החשיבות של החזרת היחסים בין המדינות לסדרם, בין השאר החזרת שגרירי המדינות לרבת עמון ולתל אביב.

יצוין כי בישראל לא ממהרים להיענות לבקשה, וזאת כאמור בשל שלל התבטאויות ירדניות נגד מדינת ישראל על רקע המלחמה בעזה.

בין ההתבטאויות הקיצוניות נגד ישראל, ניתן למצוא דברים שאמרה המלכה ראניה ושר החץ הירדני איימן א-ספדי שהתייחס למלחמה בפסגת הביטחון האזורי בבחריין, ואמר כי "שום דבר לא מצדיק את המלחמה בעזה והיא לא משיגה ביטחון לישראל. חמאס הוא רעיון ואי אפשר לחסל רעיונות בכוח הנשק. לא ניתן לשים את חמאס ודאעש באותה קטגוריה". לאחר מכן, אמר א-ספדי מפורשות: "אנחנו לא יכולים להבין איך ישראל יכולה להשיג את מטרתה להשמיד את חמאס".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר