כך תשתיקו את האנשים שנותנים לכם עצות שלא ביקשתם

במשרד, באירועים או בבית הכנסת - תמיד יהיה מישהו בסביבה שיגיד לכם שאתם צריכים להתחתן, לטפל אחרת בילדים, להתפטר או לצאת לעבוד. וזה לא נעים. אז מה עושים? (אימון אישי)

תהילה אלטמן | כיכר השבת |
(צילום: shutterstock)

יעוץ לא רצוי נמצא בכל מקום ובמיוחד במדינתנו הקטנטונת. הציבור הישראלי אוהב לתחוב את אפו להיכן שאיננו צריך ולהביע את דעתו גם מבלי שנתבקש לכך. בין אם אתם מתכננים חתונה, נושאים תינוק בידיכם, או התחלתם דיאטה לקראת הקיץ, תמיד יהיה מישהו שיגיד לכם מה הוא חושב על זה ועליכם ולפעמים כל מה שאתם רוצים לעשות הוא לספר, לשתף או רק להזכיר מה קורה בחיים שלכם, מבלי לפתוח את הסכר עבור כולם (הגיס / החמות / השותפה במשרד).

לשם כך, כדאי שתשקלו לאמץ את הטקטיקה הגאונית הבאה, שתעניק לכם שקט מיידי:

מה להגיד: כאשר מישהו בחייכם - אפילו אחד שקרוב ויקר ללבכם - מחליט לנדב את השקפתו הבלתי רצויה בנושא אישי, האזינו לו בתשומת לב והשיבו: "יכול להיות שאתה צודק!" ואז המשיכו הלאה, כרגיל.

למה זה עובד: קודם כל, זו לגמרי תגובה מנומסת וטקטית והכי חשוב, מכבדת. שנית, היא מוכיחה שאתם מקשיבים ונותנים תוקף לדעה שקיבלתם ובמקביל, נותנת לכם הזדמנות לשנות במהירות את נושא השיחה.

אתם צודקים, לשמוע את הקולגה היהירה שלכם פורשת את משנתה על מותגים לעגלות תינוקות וכיצד היא בחרה את היקר ביותר עבור ילדיה, זה באמת יותר מדי.

זהו. הבעיה נפתרה. אפשר לחזור לעבודה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר