לבחור נכון

9 משפטים שישנו לכם את החיים לטובה - מן הקצה אל הקצה

בהשראת ימי הבחירות שעברנו, בחר כתב 'כיכר' את תשעת המשפטים האהובים עליו שאם גם אתם תבחרו לנהוג כפי שכתוב בהם – חייכם כנראה יהיו טובים הרבה יותר • בחרו והשפיעו, על עצמכם (מגזין כיכר)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
לחייך, לראות את חצי הכוס המלאה ולעבוד בעבודה שאנו אוהבים • המשפטים שישנו לכם את החיים (צילום: שאטרסטוק)

היום שאחרי הבחירות לרשויות המקומיות הגיע. סוף סוף, אם נהיה כנים. אחרי שבחרנו למי שאנחנו הכי סומכים עליו שינהל את עירנו, הגיע הזמן לחזור לחיים עצמם.

>> למגזין המלא - לחצו כאן

בהשראת הבחירות שהתקיימו, בחרנו עבורכם תשעה משפטים ותובנות לחיים, שאם תבחרו לפעול לפיהם אנחנו מבטיחים לכם ש.. לא נבטיח לכם כלום, איננו פוליטיקאים, בכל זאת, את השינוי בחייכם אתם תראו בעצמכם.

משפחה מעל הכל

אומרים שמשפחה לא בוחרים, אך האמת היא שכדי להיות עם המשפחה ולשים אותם בראש – צריך לבחור בכך כל יום מחדש.

עבודה זה חשוב. חברים גם. תחביבים, חלומות, שאיפות ועוד. אבל כדאי לזכור לשים את המשפחה מעל הכל. לזכור שכל מה שאנחנו עושים – זה בשבילם. כשאנו זוכרים בשביל מה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים – הדרך להצלחה תבוא מהר יותר.

לא רק שלא כדאי לשכוח את המשפחה בדרך – כדאי לשים אותה בראש. היא כבר תדחוף אותנו להגיע לשיאים חדשים שלא הכרנו בעצמנו.

המשפחה היא המנוע להצלחה (צילום: שאטרסטוק)

עניים חושבים או זה או זה, עשירים חושבים גם וגם

מתלבטים במה לבחור? גלו שיטה חדשה, השיטה הסודית של העשירים. בחרו את שני המוצרים שאתם חפצים בהם.

אם נניח אתם מעוניינים לרכוש סט מצעים חדש ואתם מתלבטים בין שני סטים יפים, אם יש לכם את היכולת הכספית, מדוע שלא תיקחו את שניהם? סביר להניח שאתם תשתמשו בשני הסטים.

למה להתלבט אם אפשר גם וגם? (צילום: שאטרסטוק)

אם אתם מתלבטים האם לקנות את סוג הבשר הזה או את השני, מדוע שלא תיקחו את שניהם? והרי אוכל זה מצרך בסיסי וממילא לכאורה תשתמשו בו.

כמובן, צריך לשים לב לא להגזים. אם אתם מתלבטים איזה רכב לקנות – אל תקנו שני רכבים. לא לזה התכוון המשורר... הנקודה היא שלפעמים אפשר לבחור גם וגם במקום לקחת רק אחד. להגדיל ראש, קוראים לזה.

לבקש עזרה זאת לא בושה – זה כוח

ממבט ראשון זה יכול להישמע לא טוב. אם קשה לי אבקש עזרה ושאחרים יעזרו לי לצאת מהסבך. מתכון קל לא להצליח להתמודד עם דברים קשים בחיים. אך האמת היא שמאחורי המשפט הזה יש עומק שחשוב לזכור: לעיתים אנחנו צריכים וחייבים עזרה. היא מסייעת לנו לגדול ולצמוח.

לפעמים לבקש עזרה זאת מעלה גדולה (צילום: שאטרסטוק)

לו נחליט שאנחנו יודעים הכל ו'שאף אחד לא ילמד אותי איך לעשות את זה' – אנחנו בצרות. ברגע שאנחנו מוכנים לקבל עזרה מהסביבה, ללמוד ממנה ולבקש שתסייע לנו, כולם יצאו נשכרים כאשר אנחנו הראשונים שנרוויח מכך.

לעיתים זאת לא בושה לבקש עזרה, זאת מעלה עצומה. נצלו אותה בחכמה.

"אהוב את הביקורת כי היא תעמדך על הגובה האמיתי"

משפט של הרבי מליובאוויטש בלוח היום יום.

איי, מורי ורבותי. לקבל מחמאות זה קל – לקבל ביקורת זה לא פשוט. בדור של היום אומנם גם לייק בודד זה לא קל לאנשים. הם בטוחים שאם הם נתנו לך לייק אתה חייב להם, אבל לפרגן זה (יחסית) קל. לבקר, זה כבר סיפור אחר.

אם מישהו מבקר אתכם – חבקו אותו. מטאפורית או פיזית. תחשבו על זה. הוא השקיע מזמנו. עצר ממרוצת יומו לראות את החומר שלכם, לקרוא או לראות אותו. יש לו מה לומר לכם ולא סתם – אלא הוא באמת מקדיש כמה דקות ומבקר אתכם. נלמד את הביקורת שנותנים לנו. נעריך אותה. נבין איך אפשר להשתפר להבא כדי שגם מי שביקר אותנו ייהנה מאיתנו.

כמובן, לא תמיד צריכים לקחת ללב כל מי שכותב נגדנו משהו (בטח אם הוא מעליב או פוגע באופן אישי ולא באופן ענייני), אך לרוב, כשאנשים מבקרים – כדאי ללמוד אותם, הראשונים שנרוויח זה אנחנו.

זכיתם לביקור? ארחו אותו יפה. זה משתלם (צילום: שאטרסטוק)

לפעמים צריך ללכת בין הטיפות ולפעמים צריך ללמוד לרקוד בגשם

לא פעם אנחנו צריכים להתנהל בעדינות ובצורה חכמה על מנת לצלוח את אתגרי היום והחיים בכלל. פעם לא 'לדרוך' על 'זה' ופעם לא לעצבן את 'ההוא'. אנחנו צריכים לעשות X כדי לא ליצור פיצוץ אצל V. החיים לא פשוטים, אבל את זה כולנו יודעים.

לעיתים אנחנו באמת צריכים ללכת בין הטיפות, אך לעיתים צריך פשוט לדעת לרקוד בגשם. גם כי זאת הברירה וגם כי ככה קל יותר יהיה להצליח בחיים במקום לחכות שהגשם ייפסק מתישהו, אם בכלל...

צדיק, כבר רקדת בגשם היום? (צילום: שאטרסטוק)

לא פעם יש לנו צורך לבחור בין משפחה, עבודה, חברים, מחויבויות או סתם לשכב על הספה. לעיתים ננסה ללכת בין הטיפות ולהספיק הכל (או לוותר על כמה דברים חשובים), אך טוב יותר אם ננסה פשוט לרקוד בגשם: לבדוק איך אנחנו גורמים שאנחנו מספיקים את כל מה שאנחנו צריכים בלי לפגוע לא בעצמנו ולא באחרים.

כך, גם אם, חלילה, אנו נקלעים למשברים. ניתן לחשוב כי אולי צריך ללכת בין הטיפות ו'לנסות לראות מה אפשר לעשות', לעומת הבחירה של 'לרקוד בגשם' ולהסדר עם המצב כמו שהוא. כשאנחנו מלמדים את עצמנו לרקוד בגשם (לא רק 'ללכת' בו) ניצחנו את עצמנו והאמת, בקושי נרטבים. בדוק ומנוסה.

תחשוב טוב יהיה טוב

הרבי הצמח צדק מחב"ד אמר את זה וזה כל כך יפה. בטבענו אנחנו נוטים לחשוב מחשבות שליליות, כך נוצרנו. אך האמת שיש בידנו לשנות את קו החשיבה שלנו. לו נשכיל מעט לחשוב דברים טובים במשך היום – הם עשויים באמת להיות כך. כנאמר: "מחשבה יוצרת מציאות". אז אם כבר, שתהיה מחשבה טובה שתיצור מציאות מדהימה.

לא תמיד זה קל, אבל אם זוכרים שהכל בהשגחה פרטית וה' יתברך מנהל את העולם, קל לנו יהיה לחשוב מחשבות טובות.

נאמין בזה בכל ליבנו ובעז"ה זה יתגשם. 'מחשבות טובות, אאאה אי אי, אההה אי אי, אהייי'.

ביום שצחקת על עצמך בפעם הראשונה זהו היום שנולדת באמת

'לצחוק זה עניין רציני', אומרת האמרה החכמה. לעיתים אנשים לוקחים את עצמם כל כך ברצינות שהם לא חיים את החיים שהם היו רוצים לחיות. ברגע שאנחנו צוחקים על עצמנו בפעם הראשונה אנחנו מודים שאנחנו בני אדם, שאיננו חפים מטעויות. אנחנו מקבלים את עצמנו ואת העובדה שניתנת לנו ההזדמנות לתקן, להשתפר ולגדול.

צחוק בצד? לא תמיד. (צילום: שאטרסטוק)

הרשו לעצמכם לצחוק על עצמכם לפעמים. לא בקטע של 'להוריד', חס ושלום, אלא יותר מתוך הבנה שזה בסדר לפעמים לעשות דברים מצחיקים.

ברגע שאנחנו מרשים לעצמנו לצחוק על עצמנו אנחנו נותנים לנו מקום לגדול ולהעצים את עצמנו בעתיד. במקום שבו אני צחקתי על עצמי – אנשים עוד ילמדו ברצינות איך לעשות את זה...

תבחר בעבודה שאתה אוהב ולא תצטרך לעבוד אפילו יום אחד בחייך

קלישאתי משהו, אבל עצה שווה. במקום לעבוד שנים במקום עבודה שאיננו אוהבים ורק בחלוף הזמן תגיע אלינו עבודה שאנחנו שמחים לעבוד בה, כדאי כבר מעכשיו – בעודנו מחפשים עבודה – לבחור לעבוד במשהו שאנחנו אוהבים. ככה, העבודה תיעשה בקלות הרבה יותר.

לפעמים זה מצריך מאתנו לחכות מעט זמן, לפעמים זה מצריך מאתנו לשווק את עצמנו הרבה, אבל בסוף הדרך זה ישתלם לנו. נחפש במה אנחנו טובים ונחתור להתמקצע בתחום.

אם כבר לעבוד - במקום שאנחנו אוהבים (צילום: שאטרסטוק)

חיוך הוא קו עקום שמיישר הכל

אומרים שעל כל דקה של כעס אנחנו מפסידים שישים שניות של שמחה. נכון שיש הרבה סיבות לרגוז ולרטון, אך האמת היא שכדאי להסתכל על חצי הכוס המלאה שיש לנו ולהודות עליה לקב"ה מעומק ליבנו. ככה, מבלי שנשים לב נגלה שהכוס מלאה יותר ויותר.

החיוך, כמוהו קסם להרבה דברים. בתור מעייף בסופר, בעליה לאוטובוס ובכלל. החיוך יכול לפתוח שערים חדשים והוא יוצר חיבורים בין אנשים. חייכו לעולם – והעולם יחייך אליכם.

• • •

אם אהבתם את כל המשפטים, ואפילו אם רק את חלקם, הקלפיות נפתחו, אתם מוזמנים לבחור להשתמש בהם - ומי יודע, אולי יצליח לכם.

ומה המשפטים שתפסו אתכם ושינו לכם את החיים? טקבקו לנו...

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר