סיפור חיים יוצא דופן

הילד מאינדיאנה שעבר לישיבה חרדית: הרב יהודה גוסטמן ז"ל

חבר החדר שלו במעונות בישיבה הפך לימים למרצה העולמי הרב מאניס פרידמן. הוא עצמו התגלגל למונטריאול שבקנדה ובתחילת השבוע נפטר | סיפורו של הרב יהודה גוסטמן ע"ה (דיין האמת)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
דיין האמת (צילום: שאטרסטוק)

הרב יהודה גוסטמן, חסיד חב"ד תושב מונטריאול שבקנדה, בעל סיפור חיים מרתק, נפטר השבוע והוא בן 71. הלווייתו התקיימה אמש במונטריאול והיום (שלישי) צפויה לעבור מול מרכז חב"ד העולמי, ה-770 בברוקלין.

הרב גוסטמן נולד נולד בשנת תשי"ב וגדל בגארי שבאינדיאנה. כשהיה בגיל 14 השתכנע ללכת וללמוד בישיבה, הודות לשליחי חב"ד צעירים שפגש בעיר מגוריו.

הוא נכנס ללמוד במערכת החינוך של ישיבת "תומכי תמימים" במונטריאול, שידועה גם בשם "המכללה הרבנית של קנדה". מדובר בישיבה שהוקמה על ידי שליחים של האדמו"ר הריי"צ מליובאוויטש זי"ע.

שותפו לחדר במעונות הישיבה היה יבדלח"ט הרב מאניס פרידמן, כיום מרצה בעל שם עולמי ואחיו המבוגר של הזמר אברהם פריד.

לפי הדיווח באתר חב"ד COL, במהלך הקריירה המקצועית שלו מילא תפקידים משמעותיים בחברת התעופה 'אייר קנדה' ולאחר מכן עבד כמנהל חשבונות בסמינר "בית רבקה" במונטריאול, מרכז התורה בבית חב"ד ומחנה "פרדס חנ"ה לבנות.

הוא התמסר לארגונים קהילתיים רבים, בהם הצלה, חברא קדישא וגמ"ח ליובאוויטש. הותיר אחריו את תבדלח"ט רעייתו הגב' בתיה גטוסמן (לבית גולדשמיד).

ברוך דיין האמת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר