זה סיפור חייו

נפטר בפתאומיות בביתו: רופא הילדים החסידי מירושלים ר' דוד ברוור ע"ה

הוא נולד בבית של שורדי שואה לאימא ניצולת אושוויץ ולמד בחינוך דתי. בשנים מאוחרות יותר התקרב לעולמה של חסידות והפך לחסיד חב"ד | היום ד"ר דוד ברוור ע"ה, שבמשך עשרות שנים שימש כרופא ילדים ברושלים, השיב את נשמתו לבוראו (ברוך דיין האמת)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

ברוך דיין האמת: רופא הילדים ד"ר ר' דוד יוסף ברור ע"ה, מקהילת חסידי חב"ד ברמת שלמה שבירושלים, נפטר היום (רביעי) בפתאומיות.

ברוור גדל בערוגות הציונות הדתית, בבית של שורדי שואה, ועשה את דרכו לעולמה של חסידות. במשך יותר משלושים שנה הפעיל קלינקה פרטית בירושלים.

הוא נולד כאמור בבית של שורדי שואה. אימו ניצלה מאושוויץ. כשהיה תינוק עברו הוריו להתגורר ברמת גן. "אבא ממש מסר את נפשו לשלוח אותי לגן דתי, לבית ספר ממלכתי דתי", סיפר בראיון שהעניק לשבועון 'כפר חב"ד' בשנה האחרונה.

"בסמיכות לבית הספר, ברחוב האשל ברמת גן, פעל בית כנסת של חסידי חב"ד. הגבאי בבית הכנסת ומשפיע הקהילה בו היה הרב אהרן אופן ע"ה. אני זוכר את ההתוועדויות בבית הכנסת ואת השיעור שמסר אחרי התפילה בתורה אור הרב אופן.

"לא הכרתי את העולם החסידי אז, בבית הכנסת נכחתי רק כי אבא שלי בחר להתפלל בו, אבל האווירה כנראה קצת נספגה בי. אגב לימים גיליתי שסבא שלי, אב אמי שנרצח בשואה היה מתפלל עם גרטל והיה חסיד גם באופן רשמי, כנראה חסיד של האדמו"ר מלובלין".

בנערותו, במשך ארבע שנים, למד ברוור בישיבה התיכונית כפר הרא"ה. בהמשך הקים את ביתו והתיישב שוב ברמת גן. גם אז פקד את אותו בית כנסת. ואז גם, ללא כל תכנון, נחשף מקרוב מחדש לחסידות.

"זה היה בהשגחה פרטית", שחזר ד"ר ברוור ע"ה באותו ריאיון. "ניגש אליי אברך צעיר, בן גילי פחות או יותר, לבוש בסירטוק, והציע לי ללמוד עמו תורה אור (ספרו של בעל התניא). הסכמתי. זו הייתה הפעם הראשונה שבה למדתי חסידות בצורה מעמיקה. והדברים הפעימו אותי. שאלות ותשובות, דברים מדהימים.

"כשלמדתי הרגשתי שיש במה שאני לומד אמת. זה היה גם שכלי אבל גם התיישב על הלב. ואמרתי לעצמי: 'זה זה'. לאותו אברך קוראים הרב בנימין הלוי דייטש, עדיין אנו שומרים על קשר".

מאז, עקב בצד אגודל, החל ברוור לפתוח עוד ועוד ספרי חסידות והחל להתערות בקהילות חב"ד. כשהעתיק את מושבו לירושלים התפלל בבית הכנסת חב"ד, תחילה בשכונת הר נוף ובשיכון חב"ד, ובהמשך כשהוקמה הקהילה בשכונת רמת שלמה בצפון העיר - קבע בה את מושבו. מאז היה חלק בלתי נפרד מהקהילה החב"דית הגדולה במקום.

הותיר אחריו את רעייתו תבדלחט"א, ושמונה ילדים. הלוויתו תצא היום (רביעי) ה' תשרי בשעה 21:00 מבית ההלוויות קהילת ירושלים שבבית החיים בהר המנוחות, שם ייטמן.

המשפחה תשב שבעה ברחוב האדמו"ר מליובאוויטש 24 רמת שלמה, ירושלים.

ברוך דיין האמת

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר