חובה לדאוג לביטחון תזונתי

מדאיג: כך החות'ים מאיימים על כלכלת המזון הישראלי

החות'ים מאיימים על נתיבי השיט לישראל, מה שעשוי להוביל למצב חירום תזונתי בארץ | איגוד תעשיית המזון: "על ישראל לייצר לפחות 75% מהמזון הנדרש" (אוכל, כלכלה)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
צפויים חוסרים? | טרקטור בפעולה בשדה (צילום: שאטרסטוק)

ברקע המלחמה ואיום החות'ים על נתיבי השיט לישראל התריעו היום (שלישי) באיגוד תעשיות המזון כי יעד של פחות מ- 75% ייצור מזון מקומי מהמזון בישראל - יגרום למחסור חמור של מזון במלחמות ומצבי חירום.

באיגוד תעשיות המזון מדגישים כי ביטחון המזון הוא חלק בלתי נפרד מהביטחון הלאומי של מדינת ישראל וכפי שהוכח במלחמה רק תעשיית מזון ישראלית חזקה יכולה להבטיח את זמינות המזון וביטחון המזון בעתות חירום.

לדבריהם אין לממשלת ישראל אסטרטגיה סדורה בנוגע לביטחון המזון בישראל. על כן, קיים כשל מערכתי במוכנות לתרחישי חירום ולהבטחת ביטחון המזון ורציפות אספקת מוצרי המזון כאשר אספקת המזון נשענת בזמן המלחמה אך ורק על תעשיית המזון הישראלית ועל כן, התרחבותה של המלחמה לגזרות נוספות והמשכיותה לאורך זמן, עלולה להעמיד את מדינת ישראל בפני סיכון ממשי לספק ביטחון מזון לאזרחי ישראל לאורך זמן.

האיגוד מתריע כי על מנת למנוע משבר ומחסור מזון בעת מלחמה, על הממשלה לקבוע אסטרטגיה סדורה שבמסגרתה ייקבעו יעדים להבטחת ייצור מקומי של לפחות 75% מהמזון הנדרש. נשיא התאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר, ויו"ר איגוד תעשיות המזון, דודי מנביץ', פנו השבוע ליו"ר ועדת הכלכלה בכנסת, ח"כ דויד ביטן, בבקשה לקיום דיון חירום בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא ביטחון המזון, הבטחת שרשרת האספקה ומלאי החירום של ישראל.

מנהל איגוד תעשיות המזון בהתאחדות התעשיינים, אביב חצבני אמר: "תעשיית מזון ישראלית חזקה ויציבה היא חלק מהביטחון הלאומי של ישראל. על מנת שהתעשייה תוכל להמשיך להבטיח אספקת מזון סדירה ורציפה גם בימים מאתגרים אלו, מדינת ישראל חייבת להסדיר את כל סוגיית מלאי החירום, לקבוע רף מינימאלי של ייצור כחול לבן ולעדכן את כמות המזון הנדרש בחירום. אם המדינה לא תעשה זאת – בשעת חירום עלול להיווצר חוסר במזון עבור אזרחי ישראל", חתם את דבריו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר