כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
במקום חוק הגיוס?

גפני זועם על נתניהו: "חייב לעלות את התקציבים לישיבות" 

חוק הגיוס כך מסתבר כבר לא יהיה לפני העברת התקציב, אך חבר הכנסת משה גפני זועם על ראש הממשלה נתניהו, ודורש ממנו לעמוד בהתחייבויות שנתן לגבי העלאת תקציבי הישיבות והכוללים (חדשות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
גפני ונתניהו במליאת הכנסת | ארכיון (אוליבר פיטוסי, פלאש 90)

לא עומד בסיכומים: חברי הכנסת החרדיים, מבינים ברובם, כי חוק הגיוס לא יעלה לפני התקציב וכבר הגיעו להבנות עם ראש הממשלה נתניהו. אלא שכעת יו"ר ועדת הכספים ו'דגל התורה', ח"כ משה גפני זועם על נתניהו, בעקבות התקציב הקטן שניתן לישיבות ולכוללים.

ל'כיכר השבת' נודע, כי גפני זועם הערב על נתניהו לא רק על דחיית חוק הגיוס, אלא בעיקר על הפרת הסיכומים הברורים בנוגע לתקציבי הישיבות והכוללים.

ח"כ גפני טוען ובצדק, כי בהסכמים הקואליציוניים, הובטח העלאה משמעותית בתקציב, ואילו במסגרת תקציב המדינה אין את הסכומים שסוכמו אלא הרבה פחות מכך ועל כן גפני זועם ודורש מנתניהו לשנות זאת בהקדם; "נתניהו חייב לכבד הסכמים ולהעביר את התקציב שהובטח לישיבות ולכוללים".

גפני העביר את המסר לנתניהו, ובלשכה הודיעו לו, כי מחר ייפתח כנס הקיץ של הכנסת ותתקיים ישיבת ראשי הקואליציה, שם ידונו בנושא.

כזכור וכפי שדווח מוקדם יותר הערב, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מבקש לדחות את חקיקת חוק הגיוס, בניגוד להסכמים עם ראשי הסיעות החרדיות, הנציגים החרדים, יתקפלו ככל הנראה ויסכימו לדרישת נתניהו. וזאת למרות ההתחייבויות והאולטימטום שהנציגים החרדים חזרו על כך שוב ושוב, מסתמן, כי גם הפעם הם יתקפלו ויתמכו בתקציב המדינה למרות אי העברת חוק הגיוס.

עד כה הסכימו לדחיית חוק הגיוס, כל חברי הכנסת של ש"ס ודגל התורה ורוב חברי הכנסת של אגודת ישראל, כך שעל פי המסתמן החוק לא יוגש לפני העברת התקציב.

יצוין, כי התקציב צריך לעבור עד סוף חודש הבא ובמידה וזה לא יקרה, הממשלה תיפול. עוד סיבה לכך שלנציגים החרדיים אין במה לאיים, שכן כרגע כל חברי הממשלה והוועדות השונות בכנסת, עוסקות בלהעביר את התקציב.מוקדם יותר היום דווח ב'כיכר השבת', בש"ס וב'יהדות התורה' זועמים וטוענים כי מדובר בהבטחה מרכזית של נתניהו ערב הקמת הממשלה, הבטחה לפיה חוק הגיוס יעבור במקביל לתקציב המדינה.

עם זאת, החרדים טרם השיבו תשובה שלילית. לדברי בכיר מאוד בסיעות החרדיות: "תהיה החלטה אחידה של כולנו, לא יהיה מצב שסיעה אחת תתנגד והאחרות יסכימו". המשמעות היא כי אם אחד האדמור"ים ב'אגודת ישראל' יתנגד לדחיה הרי שנתניהו יהיה בבעיה שכן כל הסיעות החרדיות יתנגדו לדחיה.

כך או כך, חוק הגיוס לעת עתה ירד מהפרק והדיונים לגביו יחזרו רק לאחר העברת תקציב המדינה ובכפוף ככל הנראה למחאה נגד הממשלה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר