כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
המחאה ותקציב המדינה

מסתמן: החרדים שוב מתקפלים בפני נתניהו והאולטימטום שהציבו על חוק הגיוס יוסר

סאגת חוק הגיוס: קודם להקמת הממשלה התחייב ראש הממשלה נתניהו בפני הנציגים החרדים, כי הוא יעביר חוק גיוס לשביעות רצונם, ואף התנה זאת בתמיכתם בתקציב המדינה | אך כעת מתברר כי הפוליטיקאים החרדים מוכנים להתקפל גם הפעם, וחוק הגיוס לא יוגש לפני העברת התקציב (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
גולדקנופף וגפני במליאה | ארכיון (יונתן זינדל, פלאש 90)

על רקע המחאות נגד רפורמת המשפט, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מבקש לדחות את חקיקת חוק הגיוס, בניגוד להסכמים עם ראשי הסיעות החרדיות, הנציגים החרדים, כך נודע כעת (ראשון) ל'כיכר השבת', הולכים להתקפל ולהסכים לדחות את האולטימטום שהציבו - כי בלי חוק גיוס, הם לא יתמכו בתקציב.

כפי שדווח לראשונה ב'כיכר השבת', קודם הקמת הממשלה, הסכימו הנציגים החרדים להיכנס לממשלה, תוך התחייבות מראש הממשלה נתניהו, כי עד העברת התקציב יחוקק חוק גיוס חדש - לשביעות רצונם. ובמידה ולא יחוקק החוק, סיכמו הנציגים עם נתניהו, כי הם יוכלו להתנגד להעברת תקציב המדינה וזאת כדי שיהיה להם מנוף לחץ על נתניהו..

אך למרות ההתחייבויות והאולטימטום שהנציגים החרדים חזרו על כך שוב ושוב, מסתמן, כי גם הפעם הם יתקפלו ויתמכו בתקציב המדינה למרות אי העברת חוק הגיוס.

עד כה הסכימו לדחיית חוק הגיוס, כל חברי הכנסת של ש"ס ודגל התורה ורוב חברי הכנסת של אגודת ישראל, כך שעל פי המסתמן החוק לא יוגש לפני העברת התקציב.

יצוין, כי התקציב צריך לעבור עד סוף חודש הבא ובמידה וזה לא יקרה, הממשלה תיפול. עוד סיבה לכך שלנציגים החרדיים אין במה לאיים, שכן כרגע כל חברי הממשלה והוועדות השונות בכנסת, עוסקות בלהעביר את התקציב.

כפי שדווח מוקדם יותר ב'כיכר השבת', בש"ס וב'יהדות התורה' זועמים וטוענים כי מדובר בהבטחה מרכזית של נתניהו ערב הקמת הממשלה, הבטחה לפיה חוק הגיוס יעבור במקביל לתקציב המדינה.

עם זאת, החרדים טרם השיבו תשובה שלילית. לדברי בכיר מאוד בסיעות החרדיות: "תהיה החלטה אחידה של כולנו, לא יהיה מצב שסיעה אחת תתנגד והאחרות יסכימו". המשמעות היא כי אם אחד האדמור"ים ב'אגודת ישראל' יתנגד לדחיה הרי שנתניהו יהיה בבעיה שכן כל הסיעות החרדיות יתנגדו לדחיה.

כך או כך, חוק הגיוס לעת עתה ירד מהפרק והדיונים לגביו יחזרו רק לאחר העברת תקציב המדינה ובכפוף ככל הנראה למחאה נגד הממשלה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר