כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
וְרָאוּ כָּל עַמֵּי הָאָרֶץ

אחרי ההסתה הפרועה: עליה משמעותית במספר המבקשים  להניח תפילין בכל רחבי הארץ

בעקבות ההסתה בשבועות האחרונים נגד חסידי חב"ד המזכים יהודים בהנחת תפילין, מתקבלים היום דיווחים מכל רחבי הארץ על עליה משמעותית במספר היהודים המבקשים לזכות להניח תפילין | יהודים רבים, שאינם נמנים על עדת חסידי חב"ד, ביקשו אף הם לפתוח דוכנים ולהרבות בהפצת אור המצוות (חסידים)

(צילום: מסך, מתוך הרשתות החברתיות)

בשבועות האחרונים, הותקפו חסידי חב"ד היוצאים לזכות יהודים בהנחת תפילין, בעיקר בימי שישי, על ידי "נאורים" בעיני עצמם שזעמו על הפצת אור המצוות והיהדות במרחב הציבורי של המדינה היהודית.

בתגובה, במקום למעט בהצבת דוכנים להנחת תפילין, בקרב השלוחים היוצאים למבצעים מדווחים היום על עליה משמעותית במספר היהודים המבקשים לזכות להניח תפילין. לדבריהם, הדבר מלמד כי לב ישראל ער, וכי העם היהודי סולד מהמתקפות על הדת היהודית, ורוצה לזכות להתקרב אל הקב"ה ולקיים את מצוותיו.

בין היתר, מלבד עצם הנחת התפילין, רבים גם ביקשו מחסידי חב"ד שיאפשרו להם לעמוד איתם או במקומם בדוכנים, כדי לזכות בעצמם יהודים נוספים בהנחות תפילין.

"כבכל עניין שבקדושה לעיתים נתקלים בהפרעות", אומר יו"ר צעירי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב, "הרבי לימד אותנו שאור דוחה חושך וזו התגובה הטבעית שהוכיחה את עצמה לכל אורך השנים ולכל אורך התקופות. לא בכדי המתקפות בערב חג הגאולה י"ב-י"ג תמוז. ואשר על כן אל לנו להתפעל".

שלוחי חב"ד מדווחים על עומסים בדוכנים ועל עלייה חדה בפניות של יהודים, מכל גווני הקשת, להניח תפילין. "לב ישראל ער ורואים זאת במוחש", סיפר אחד השלוחים, "בכל פעם שמישהו מנסה לפגוע במבצע יקר זה, רואים כיצד יהודים רבים מבקשים להניח תפילין. עם ישראל חי!".

בחסידות חב"ד נערכו מראש לאפשרות של הפרעות למבצע התפילין גם השבוע, ומסרו לחסידים כי "אין להיגרר לשום עימותים, או ויכוחים מיותרים וכי יש להתמקד רק בהוספת אור, כפי שהרבי חינך אותנו".

ככל שנתקלים בניסיון להפריע או להתנכל, יש להימנע מהתגרות, וככל שניתן, לתעד את המקרה ולהעביר לצעירי חב"ד לצורך טיפול משפטי.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר