הקץ לעוול

בג"צ אישר את ההקצאה לבית יעקב בקריית יובל. בדגל חוגגים: "הסוף לקיפוח הממושך"

אחרי סאגה שנמשכה עשור, בג"צ אישר סופית את ההקצאה לבית הספר 'בית יעקב' בקריית יובל בירושלים. יו"ר "דגל התורה בירושלים אליעזר ראוכברגר: "זו החלטה נכונה ומתבקשת שתשים קץ לקיפוח של למעלה מ-10 שנים לכאלף בנות חרדיות (חדשות, חרדים)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
סמינר הישן בירושלים | ארכיון

ערב פתיחת שנת הלימודים - הירושלמים החרדים חוגגים, עם החלטת בית המשפט העליון לאשר את ההקצאה לבית הספר 'בית יעקב' בקריית יובל בעיר, וכך ביטל את החלטת בית המשפט המחוזי שביטל את ההקצאה, ונתן יד להמשך האפליה.

בהחלטתו החשובה של בג"צ, נחתמה סאגה ארוכת שנים, שגרמה למאות רבות של בנות לנדוד בכל בוקר לשכונה אחרת.

"אנו מברכים על החלטת בית המשפט העליון לאשר את ההקצאה לבית הספר 'בית יעקב' בקרית יובל", הגיב יו"ר "דגל התורה בירושלים ומ"מ ראש העיר אליעזר ראוכברגר, "זו החלטה נכונה ומתבקשת שתשים קץ לקיפוח של למעלה מ-10 שנים לכאלף בנות חרדיות בקרית יובל שנאלצו רק בשל היותן חרדיות לנדוד לשכונה אחרת ולא ללמוד בשכונתם".

עוד אמר ראוכברגר: "אני מברך גם את ראש העיר, משה ליאון, על עמידתו האיתנה לצד ההחלטה הצודקת לשים קץ לעוול הגדול של הבנות החרדיות בקרית יובל, כולל ערעור לבית המשפט העליון כנגד החלטת בית המשפט המחוזי לבטל את ההקצאה.

"'דגל התורה' כולה נרגשת ושמחה על כך שהיא זוכה היום לקיים את ההבטחה לאברכים בקרית יובל, להעמיד להם מבנה ל'בית יעקב' בתוך השכונה, ולשים קץ לאפליה הקשה כנגד הציבור החרדי בקרית יובל".

במהלך השנים דיווחנו, כאן ב'כיכר השבת', על הסאגה הבלתי נגמרת. בחודש שעבר הביא כתבנו את הדיווח הבא: לפני מספר חודשים הצליחה עיריית ירושלים להביא פתרון למצוקה רבת השנים של בנות שכונת קריית יובל, בדמות הקצאה של בית ספר רחב ידיים, שאמור לאפשר מקום לימודים נח לבנות החרדיות שסבלו מאפליה רבת שנים ונאלצו לנדוד לשכונת בית וגן כפי שכבר דיווחנו בכיכר השבת בעבר.

ההקצאה יצאה לפועל לאחר שראש העיר משה ליאון עבד במשך חודשים ארוכים להביא את הפתרון המיוחד, עד שההקצאה המיוחלת, לה חיכו הציבור החרדי למעלה מ-15 שנים, יצאה לדרך.

ההקצאה התקבלה בשמחה גדולה בקרב רבני ותושבי המקום, והייתה אמורה להביא לסיום סאגה ארוכה ומתישה שבראש ובראשונה היוותה בעיה חמורה עבור מאות בנות השכונה. לשם כך הופעל נוהל מיוחד של הקצאה מהירה, כדי לאפשר את פתיחת שנת הלימודים הקרובה על מי מנוחות.

התלמידות הנרגשות כבר נערכו לשנה"ל במבנה החדש ורחב הידיים, אלא שגורמים פוליטיים שכנראה רוצים להצר את רגלי הציבור החרדי הגישו עתירה כנגד ההקצאה.

למרות שנוהל הקצאות מקוצר הוא פרקטיקה מקובלת בעיריית ירושלים, ונועד לאפשר לעירייה לפתוח את שנת הלימודים כסדרה, הודיע בית המשפט שהנוהל במקרה הזה פסול, והעירייה צריכה לעשות את הנוהל הארוך שייקח חודשים ארוכים במהלכם לא יהיה פתרון לבנות החרדיות.

הורים ועסקנים בשכונה נדהמו לשמע ההחלטה והביעו זעם ותסכול כנגד מה שהם מכנים "רדיפה משפטית כנגד המגזר החרדי". הם הוסיפו כי בימים אלו "מי שרוצה לראות מדוע צריך לצמצמם בכוחו הבלתי מוגבל של בית המשפט מול החלטות הרשויות, הנה עוד הוכחה ניצחת".

יצוין כי ההחלטה השערורייתית מותירה את הנכס ריק לחלוטין תוך בזבוז משאבים ציבוריים חסרי תקדים, ומצוקה חינוכית בוערת של למעלה מאלף תלמידות שרק רצו לפתוח את השנה כמו כל בנות ירושלים.

כאמור, בית המשפט העליון היום החליט חד משמעית להעניק את ההקצאה ל'בית יעקב'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר