הבחירות ברמת גן | חשיפת 'כיכר'

המקובל הגר"ד קוק קורא לתמוך במפלגה שהקים חמיו הגר"י זילברשטיין

המקובל רבי דוב קוק מטבריה, קורא במכתב נדיר להצביע ולעמוד לימין מפלגת 'רמת גן באמונה' שהקים חמיו הגאון רבי יצחק זילברשטיין הנלחמת למען קדושת השבת | המכתב המלא (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגר"י זילברשטיין וחתנו הגר"ד קוק (דוד שדה)

המקובל הצדיק רבי דוב קוק מטבריה, קורא במכתב נדיר להצביע ולעמוד לימין מפלגת 'רמת גן באמונה' שהקים חמיו עמוד ההוראה הגאון רבי יצחק זילברשטיין, רבה של רמת אלחנן בבני ברק וחבר המועצת של 'דגל התורה', הנלחמת למען קדושת השבת.

כפי שנחשף ב'כיכר השבת', הגר"י זילברשטיין אשר כאב את חילולי השבת בעיר רמת גן, פעל להקים מפלגה בראשותו אשר תילחם ותעשה כל אשר ביכולתה למען קדושת השבת בעיר.

בימים האחרונים הוחלט כי שם המפלגה יהיה "רמת גן באמונה" ולא 'מאמינים ברמת גן', כפי שחשבו בתחילה. לבקשת הגר"י מי שיעמוד בראשות המפלגה הוא הרב שמעון בן חיים, ראש כולל 'ברכת אהרן' ומרבני העיר רמת גן. עוד נודע ל'כיכר השבת' כי הגר"י זילברשטיין בעצמו תרם ומימן את פתיחת המפלגה והרשימה, למען קדושת השבת.

הגר"י שלוקח את העניין כפרוייקט אישי ומוסר עליו את נפשו, פנה בימים האחרונים לחתנו הגדול, המקובל הגה"צ רבי דוב קוק מטבריה, הידוע בהשפעתו הרבה על כלל המגזרים בארץ, וביקשו לסייע בעדו ולהצטרף למכתב המיוחד אותו כתב הגר"י בו הוא קורא לתושבי רמת גן להצביע למפלגת 'רמת גן באמונה'.

הגר"ד קוק חרג מהרגלו, והצטרף למכתבו של חמיו וכתב במשך זמן רב מספר שורות בנושא. תחילה פותח הגר"ד קוק וכותב על מעלתו של חמיו עמוד ההוראה: "כיהודה ועוד לקרא, כפי הנראה לי ברור לא ראיתי זיכוי רבים עצום כולל שווה לכל נפש וגדול לגדולים כמו הספרים הנפלאים בהלכה ואגדה של כבוד הרב העליון שכתב את הנ"ל".

ממשיך הגר"ד וכותב: "ואותה עצמת זיכוי רבים שמגיעה עד חו"ל ונכתבת גם בלשונות "האחרות" לפי צורך השעה, תעמוד לכל המצרפים את עצמם אל הדברים הנ"ל שיוצאים מן הלב". כאן מוסיף הגר"ד קוק ומתייחס לגבי מה שכתב חמיו במכתבו כי אם אין שומרים את השבת הרי שעלולים לבוא סכנות רבות על עם ישראל רח"ל, וכך כותב הגר"ד: "אכן סכנת נפשות כל רגע אם נופל משהו משערת ראשה של השבת, ואין בושה נוראית יותר מ"ראש עיר" שמחלל את השבת בפרהסיא – רוצח את השבת ובא להתפלל בבית הכנסת ע"י רצח השבת אשר בנסיעתו".

מכתבו של הגר"ד קוק

הגר"ד קוק מוסיף ומעלה זיכרונות מאביו, הגאון רבי נחום קוק זצ"ל, אשר שימש כרב שכונת 'תל גנים' ברמת גן, והיה מגדולי הפעילים בשמירת התורה והמצוות בעיר רמת גן: "מו"ר אבי ז"ל מסר נפשו על כך, זכרוני בתחנת מוניות שהופעלה בשבת נגד חוק העזר העירוני, מו"ר אבי פעל בכל כוחו במונית בשעת נסיעתה ממש, תוך סיכון של פציעה חמורה וכל זה עשה באמצע הכביש בפני כולם, והיה יושב על הרצפה באמצע הרחוב בפני כולם למראה עסק פתוח".

בכך מבקש המקובל הגר"ד קוק לעמוד לימין חמיו הגר"י זילברשטיין, כאשר הוא אף מנהל שיחות עם תלמידיו ומקורביו ומבקש מהם לפעול ולסייע למפלגה החדשה, כאשר הינו מדגיש כי המטרה היא לפעול למען כבוד השבת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות