כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"אני מבטיח לו..."

מה יזכה מי שילמד הלכות שבת? | ההבטחה הנדירה של הגאון רבי יצחק זילברשטיין

בעקבות פעילותו הרבה של הגאון רבי יצחק זילברשטיין קדושת השבת, הוא עורר לאחרונה מספר פעמים על החובה ללמוד הלכות שבת מדי יום | כעת נחשפת הבטחה נדירה וחריגה למי שילמד זאת (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
הגאון רבי יצחק זילברשטיין (צילום: Shlomi Cohen/Flash90)

הגאון רבי יצחק זילברשטיין, רבה של רמת אלחנן וחבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה', כואב מזה זמן רב את חילולי השבת בפרהסיא בעיר רמת גן, ועל אוזלת היד של נציגים חרדיים בנושא, דבר שגרם להקמת מפלגת 'רמת גן באמונה', כאשר ממש לפני הגשת הרשימות התאחדה המפלגה יחד עם 'הציונות הדתית' בעיר.

בנוסף, עמוד ההוראה הגר"י זילברשטיין תומך בכל כוחו במפלגה שהקים חתנו המקובל הגר"ד קוק בעיר טבריה - "מאמינים בטבריה", וכן במפלגה שהקימו תלמידיו בעיר חולון - "טוב לחולון", מפלגה שעומדת בראשותו של הרב זילברשטיין, כשאף השתתף בעצמו במעמד קביעת המזוזה במטה, וכתב כמה מכתבי חיזוק עבור המפלגה.

מקורביו ותלמידיו של הרב זילברשטיין, מספרים כי בכל התקופה האחרונה, בדרשות, בשיעורים, ובשיחות שמוסר לציבור, וגם בשיחות פנימיות שעורך בביתו עם מקורביו ותלמידיו, מדגיש הגר"י ומדבר בכל עת ללא הרף על קדושת השבת, ועל העונש הנורא למחללי השבת ולנותנים יד בקום ועשה או בשב ואל תעשה לחילולי השבת.

בתקופה האחרונה מבקש עמוד ההוראה פעמים רבות בזמני שמחה לשורר את הפיוט 'כי אשמרה שבת ק-ל ישמרני', כאשר הוא מייחד חביבות מיוחדת לפיוט זה, כאשר הרב זילברשטיין מתבטא ואומר כי מלבד המלחמה שמוטלת עלינו לעשות למען קדושת השבת, צריכים להתחזק גם בשמירת השבת, ולימוד הלכותיה, שכן כידוע מי שאינו לומד הלכות שבת בוודאי עלול הוא להיכשל בזה, כמו שכתב המשנה ברורה בהקדמה לחלק ג'.

הגר"H זילברשטיין בסוכתו, אמש (צילום: שיח יצחק)

בקובץ 'ווי העמודים וחשוקיהם' (חודש תשרי תשפ"ד) היוצא לאור ע"י כולל 'בית דוד' בחולון, מתפרסמת כעת הבטחה נדירה של עמוד ההוראה לאלה שיקבלו על עצמם ללמוד בקביעות הלכות שבת, את הדברים אף אמר הגר"י בסוכתו אמש לעשרות בני משפחתו, תלמידיו ומקורביו שעלו למעונו למעמד 'הקבלת פני רבו ברגל'.

הגר"י זילברשטיין אמר שפונים אליו בלי סוף, אנשים שזקוקים לישועות, אחד בבריאות, אחד בזיווגים לו או לילדיו, השני לזרע של קיימא, והתשובה לכל זה היא דבר אחד – "שבת"!

הרב ציטט את דברי הערוך לנר שכותב שבשנה שחל ראש השנה בשבת ולכן לא תוקעים בשופר, וכן יום ראשון של סוכות חל בשבת ולכן אין נוטלים ארבעת המינים, וכל זה משום קדושת השבת שגזרו חז"ל שמא יוציא אדם מרשות לרשות, אז חסר את קדושת המצוות הללו, והשבת בכבודה ובעצמה היא זו שבאה וממליצה טוב על עם ישראל, אך כל זה תלוי האם שומרים על השבת בפרהסיה ובמרחב הפרטי, ולומדים את הלכותיה, או אז השבת ממליצה טוב על ישראל, ואם לא אז יהיה ההיפך חס ושלום.

וכאן התבטא הרב זילברשטיין בביטוי נדיר וחריג: "מי שיקבל על עצמו ללמוד בכל שבת שתי הלכות עם בני משפחתו, לא משנה באיזה ספר, באיזה ספר שיבחר, אבל הלכות הקשורות לשבת, ויקבל על עצמו גם לקיים את הלכות אלו, אני מבטיח לו שיהיה לו שנה טובה, שנה מלאה ישועות ברוחניות ובגשמיות, שנה שימלא השם כל משאלות לבו לטובה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר