כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
צפו בתיעוד

"מזהים התעוררות לא שגרתית": רבבות נוטלים לולב ברחובות תל אביב

שבוע אחרי הסערה הגדולה בכיכר דיזנגוף, התעוררות גדולה בעיר תל אביב: המונים-רבים נוהרים ליטול את ארבעת המינים ולקיים את מצוות 'לישב בסוכה' | כך זה נראה (בארץ)

חזקי שטרן | כיכר השבת |

בצל סערת דיזנגוף, נרשמת התעוררות גדולה בימי חול המועד סוכות. בדוכנים מיוחדים שהוקמו על ידי למעלה מחמישים שלוחי חב"ד הפזורים בכל רחבי העיר, נוהרים המוני תל אביבים ונוטלים את ארבעת המינים. בנוסף, בסוכות הרבות שנבנו ברחבי העיר, זוכים לקיים תושבים את מצוות 'לישב בסוכה'.

"למרות המצב ואולי דווקא בגלל המצב, ישנה התעוררות לא שגרתית של התושבים לבוא וליטול את ארבעת המינים", מספר שליח כ"ק הרבי מליובאוויטש ורב מרכז תל אביב, הרב יוסף שמואל גרליצקי, "אנשים מכל הסוגים ומכל שבטי ישראל, מגיעים ליטול את הלולב ולקיים את מצוות לישב בסוכה".

משעות הבוקר המוקדמות מציעים שלוחי חב"ד לעוברים ושבים ליטול לולב. הפעילות מסתיימים רק בדקות של שקיעת החמה. לאורך כל היום אלפים רבים של תל אביבים עוצרים על יד הדוכנים והסוכות ומקיימים את מצוות החג.

"מעז יצא מתוק", סיפר שליח נוסף בעיר, "הסיפור ביום כיפור גרם לעצב גדול, אבל הייתה פה ירידה לצורך עלייה. אנחנו רואים עלייה לא שגרתית בהיענות של תושבים לשמור על המסורת היהודית ולקיים את מצוות החג".

בשעות הערב נערכים גם אירועי שמחת בית השואבה בשכונות השונות, שם זוכים התושבים לשמוע דברי תורה לחג, להשתתף במופעי להטוטנים וליהנות מאווירה שמחה במיוחד לרגל חג הסוכות.

צפו בתיעוד.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר