"כי אשמרה שבת"

ההתחייבות המרגשת של בעל החנות בביתו של הפוסק וחבר המועצת | צפו

בעל סופר-מרקט גדול בעיר 'רמת גן', החליט לסגור את העסק בשבת לאחר שקיבל פניה נרגשת מהפוסק הנודע הגאון רבי יצחק זילברשטיין ומחתנו המקובל הגה"צ רבי דוב קוק, אשר פנו במכתב אישי לבעלי החנויות ברמת גן וביקשו לסגור את העסק בשבת (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
הפוסק הגר"י זילברשטיין (צילום: Photo by Shlomi Cohen/Flash90)

מלחמת 'חרבות ברזל' הביאה בכנפיה חיזוק רב וגל עצום של חזרה בתשובה והתקרבות לה' יתברך, אחד הדברים הבולטים ביותר הוא ענין שמירת שבת קודש, אשר מתחילת המלחמה ראו הכל בחוש את השמירה העליונה שהייתה על הקיבוצים שומרי השבת בעוטף עזה, ואת הניסים שהתחוללו עם שומרי השבת בדרום.

מיזמים רבים הוקמו בחודשים האחרונים לחיזוק קדושת השבת, יהודים רבים מהמגזרים הכלליים הביעו רצון לטעום את טעמה של שבת המלכה, ורבים מהם החלו בפועל בשמירת שבת בפעם הראשונה לחייהם.

מאורע מרגש, התרחש בימים האחרונים, כאשר יהודי מסורתי, בעל סופר-מרקט גדול בעיר 'רמת גן', אשר הושפע והתחזק והחליט לעשות צעד גדול מצידו, ולסגור את העסק בשבת, ולאחר שקיבל פניה נרגשת מעמוד ההוראה הגאון רבי יצחק זילברשטיין, ומחתנו המקובל הגה"צ רבי דוב קוק, אשר פנו במכתב אישי לבעלי החנויות וביקשו לסגור את העסק בשבת.

המפגש בביתו של הרב זילברשטיין

הרב זילברשטיין, קיבל את בעל הסופר בחביבות נדירה, בעודו מברכו במאור פנים מיוחד, כי שכרו בשמים הוא עצום, והוא מזכה את הרבים באופן מיוחד.

במרכז המעמד, הוכרז על ידי גבריאל לביא, מרשימת 'הציונות הדתית – רמת גן באמונה' העומדת בנשיאותו של הגר"י זילברשטיין, על הקמת פורום שידאג לבעלי עסקים שומרי שבת, ואשר ילחם על שמירת פרנסתם, ויעשה הכל למען שמירת השבת בעיר. כאשר בדבריו הוא מציין שישנם עוד בעלי עסקים נוספים שמתגייסים ונשמעים לקריאת הרב, ובעל הסופר הנ"ל הוא ה'נחשון בן עמינדב' בענין.

לאחר מכן שוחח עמוד ההוראה בערגה עם המשתתפים את השיר 'כי אשמרה שבת, קל ישמרני' שחיברו האבן עזרא, השיר שהפך לאחד משירי המלחמה, המסמל את השמירה המיוחדת שיש למקפיד על שמירת השבת.

אנקדוטה מעניינת נרשמה בסיומו של המעמד, כאשר בעל הסופר הודיע כי ברצונו לתרום סכום נאה עבור האברכים השוקדים על תלמודם בכולל 'בית דוד' בנשיאות עמוד ההוראה, אך הופתע לשמוע מהרב זילברשטיין כי אינו חפץ בתרומה משום שכעת עומדים על הפרק דברים חשובים ונחוצים יותר, בעודו מציין כי אם ברצונו לתרום הרי שיתרום את הכסף לאלה שנלחמים למען השבת, ולכל דבר שיסייע להרבות את קדושת השבת בארץ הקודש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר