"שאליהו הנביא יבוא ויעשה סדר"

ממי ביקש הגר"י זילברשטיין שיעמוד ויברך את כולם? | צפו

אל שיעורו של הגאון רבי יצחק זילברשטיין הגיע יעקב ברמר, בעל חנות המכולת המיתולוגית בתל אביב, שפועל רבות לסגירת עסקים בשבת | הרב ביקשו שיעמוד ויברך את כל משתתפי השיעור | צפו בתיעוד (חדשות)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
הגר"י זילברשטיין וקובי ברמר בשיעור

יעקב (קובי) ברמר, בעל חנות המכולת המיתולוגית ברחוב שינקין 70 בתל אביב למעלה מארבעים שנה, ויו"ר 'פורום בעלי המכולות', מוכר ומפורסם בעיקר אצל בעלי העסקים.

קובי פועל ללא הרף בשנים האחרונות למען קדושת השבת, ומוביל מאבקים ללא פשרות נגד חילולי השבת, והוא האיש המזוהה ביותר עם המאבק למען השבת בעיקר בתל אביב, כאשר הוא פועל לשכנע בעצמו בעלי עסקים לסגור את העסק בשבת, ואף על ידי הגשת עתירות משפטיות על ידי עורכי דין.

מזה שנים רבות, שקובי היה מגיע בקביעות למרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי זצוק"ל להתברך ולהתייעץ על פעולותיו, ובשנים האחרונות נכנס פעמים רבות למעונו של האדמו"ר מגור, שם הציג בפניו את מצב השבת בתל אביב ובשאר הערים, ועל ההתמודדות של בעלי המכולות והמצוקה של שומרי השבת לנוכח התרחבות חילולי השבת, במרחב הציבורי, בפרט.

בשבועות האחרונים הצטרף קובי למאבקו של עמוד ההוראה הגאון רבי יצחק זילברשטיין בעיר רמת גן, שם כזכור פועל הרב למען קדושת השבת, וכנגד חילולי השבת בפרהסיא בעיר.

הרב זילברשטיין אף פתח רשימה לבחירות העירוניות, תחת השם 'רמת גן באמונה' אשר התאחדה עם 'הציונות הדתית' בעיר כדי למקסם את הקולות ואת הכח לפעול ולשנות. המפלגה שמה לעצמה כמטרה להלחם על קדושת השבת.

בשבוע שעבר, זכה קובי ברמר להשתתף בשיעורו הקבוע של הגר"י זילברשטיין לרופאים ורבנים, בבית החולים 'מעייני הישועה', כאשר הרב זילברשטיין פתח ודיבר בשבח אלה הפועלים לשמירת השבת, וסיפר על החפץ חיים שאמר לאשה שהקשתה ללדת, שאם יבוא אחד עם זכות של סגירת חנות בשבת ויזכה לה אותם היא תלד לשלום, ואכן כך היה.

בשלב זה, פנה עמוד ההוראה לקובי ברמר ואמר: "יש פה אצלינו יהודי מאד חשוב, קובי ברמר, הוא סגר הרבה מאד חנויות כפי שאני שומע ונלחם עם השלטונות. אנחנו רוצים לברך אותו, ורוצים הפוך, שהוא יברך אותנו. אל תתבייש, אתה תברך אותנו".

קובי שחש תחילה באי נעימות, בעודו מתבטא כי אינו יודע לברך, והוא סך הכל בעל מכולת... שמע להוראת הרב ונעמד ובירך את כולם שיהיו ברוכים... כשלסיום הרב זילברשטיין ענה אמן יחד עם הציבור, ואמר: "תבקש גם מאליהו הנביא שיבוא ויעשה פה קצת סדר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר