מנגנוני הארגון גילו

עובדת ב'איחוד הצלה' נעצרה | החשד: הוציאה מאות אלפי שקלים במרמה

לאחר שעלו חשדות בהנהלת ארגון איחוד הצלה, המשטרה פתחה בחקירה והעלתה, כי החשודה הצליחה להשיג במרמה מאות אלפי שקלים, באמצעות דיווחים כוזבים על תאונות דרכים עם רכבי העמותה - תאונות שלא התרחשו מעולם (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
בית איחוד הצלה בירושלים (צילום: יחיאל גורפיין, איחוד הצלה)

שוטרי מחוז ירושלים עצרו אתמול (שני) לחקירה, חשודה בחשד להונאה ומעילה בכספי עמותת איחוד הצלה, שם עבדה במסגרת תכנית שיקום אסירים.

בחודשים האחרונים, התקבלה תלונה במשטרה מהנהלת עמותת ״איחוד הצלה״, שהעלתה חשד להונאה ומעילה בכספים מכספי העמותה לאחר בדיקה שהתקיימה בארגון וגילתה את המעילה. עם קבלת התלונה נפתחה חקירה סמויה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים.

מ'איחוד הצלה' נמסר הבוקר: "קיימים מנגנונים מחמירים של מעקב וביקורת מקצועית ורציפה אודות הפעילות הכספית והתשלומים בארגון. מנגנוני הבקרה של אגף כספים איתרו חשד של נסיון למעילה על ידי עובדת לשעבר שפוטרה. הוגשה תלונה והנושא כעת בטיפול המשטרה. הארגון רואה בחומרה רבה כל ניסיון של מעבר על החוק או מעילה ונוקט יד קשה ביותר כמדיניות ברורה".

כך או כך, מהחקירה במשטרה עולה כי אחת העובדות בעמותה ששולבה בתפקיד בתחום התחבורה בארגון, והייתה אחראית להסדר מול מוסכים במסגרת תאונות ונזק שנגרם מרכבי העמותה, זאת במסגרת תכנית שיקום אסירים (לאחר שסיימה לרצות את עונשה), ביצעה מעשי מרמה והונאה ומעלה בכספי העמותה.

אותה עובדת, כך עלה בחקירת המשטרה, ביצעה על פיה חשד, מעילה בהיקף של מאות אלפי שקלים, זאת ע״י הגשת חשבוניות מזויפות של מוסכים שונים ברחבי הארץ.

המעילה בוצעה באמצעות דיווח על תאונות דרכים פיקטיביות עם רכבי העמותה שלא התרחשו מעולם, ונזקים פיקטיביים שנגרמו לאזרחים בעקבותיהם.

הכספים שעל פי החשד הושגו במרמה מכספי איחוד הצלה, הועברו על ידי החשודה לקרובי משפחתה או לחשודה ישירות, וכן לבתי עסק ונותני שירותים שונים, הכל לתועלתה האישית וללא קשר לארגון ההצלה.

בתום פעולות חקירה מגוונות, אתמול הפכה החקירה המשטרתית לגלויה, כשבלשי ימ״ר ירושלים עצרו בביתה את החשודה - בשנות ה-30 לחייה, במקור תושבת שהם.

החשודה הועברה לחקירה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים בחשד לקבלת דבר במרמה, גניבה ממעביד, זיוף, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועוד. לבקשת המשטרה, אמש הוארך מעצרה בבית משפט השלום בירושלים, עד ליום שישי הקרוב

בנוסף נעצרה גם אחות של החשודה, שעל פי החשד קיבלה שלא כדין כספים בסכומים גבוהים, כחלק ממעשה ההונאה והמעילה.

"החקירה במשטרה נמשכת", נמסר הבוקר מדוברות המשטרה על המקרה החמור.

אחת מהקבלות שהיו חלק ממעשה המרמה (צילום: דוברות המשטרה)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר