אחרי הנאום והאיום

גלנט בעזה: "נערכים לפעולה ברפיח, יש כמויות מידע אדירות" | ללוחמים החרדים: "מעריך את לימוד התורה"

בשיחה עם כוחות צה״ל בצפון רצועת עזה, אמר גלנט כי ״רשת מנהרות המילוט של החמאס הפכה למלכודת מוות עבור המחבלים" | לדבריו: "מתכננים את פעילותנו ברפיח ובמחנות המרכז על בסיס המודיעין של החמאס. רק החזרת חטופים תביא להפוגה זמנית בלחימה״ | ומה אמר ללוחמי נצח יהודה? (מלחמה)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

שר הביטחון יואב גלנט, נכנס לצפון רצועת עזה יחד עם מפקד אוגדת עזה תת-אלוף אבי רוזנפלד, קצין הנדסה ראשי תת-אלוף יואב טורחנסקי ומפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה אלוף-משנה חיים כהן - וצפה בשיטות השונות להשמדת המנהרות ברחבי רצועת עזה.

בהמשך, שר הביטחון קיים תצפית על צפון הרצועה ממוצב צה״ל על גדר המערכת, ושוחח עם לוחמי גדוד ״נצח יהודה״, המבצעים את משימת ההגנה בגזרה. השר גלנט שוחח עם הלוחמים על פעילותם בתקופת המלחמה, ועל שילוב לימוד התורה בזמן השירות הצבאי.

שר הביטחון גלנט אמר בתום הביקור ברצועת עזה: "אנחנו הולכים וסוגרים על החמאס. נערכים לפעול גם ברפיח, גם במחנות המרכז, על מנת להגיע לשלב הבא כאשר אנחנו נחליט לפי העדיפויות שלנו״.

שר הביטחון הוסיף: ״אנחנו משתמשים במידע שאנחנו מביאים מתוך מאגרי החמאס. ישנן כמויות מידע אדירות שהבאנו מתוך מקומות שהגענו אליהם - מחשבים, ״הארד-דיסקים״, ״סרוורים״ ודברים אחרים - כל המידע הזה מפוענח, משמש אתכם על מנת להשמיד את המנהרות ואת מרכזי העצבים של החמאס״.

(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

לדבריו, ״רשת המנהרות שחמאס בנה משמשת אותנו עכשיו על מנת לפרק את הארגון. הם חשבו שזה יהיה מקומות המילוט שלהם, והמקומות שבהם הם ילחמו - לאט לאט זה הופך למלכודות. אתה סוגר במקום אחד, סוגר במקום שני, או שהוא נלחם או שהוא יוצא החוצה, ומה שאמרנו מתממש – כניעה או מוות - אין אפשרות שלישית״.

עוד אמר: ״התוצאה ברורה מאוד: הם נחלשים בכל יום שעובר, אנחנו מתחזקים - אנחנו נלך ונהדק את החבל על הצוואר של החמאס עד שאנחנו מחסלים אותו. את המלחמה הזאת לא עוצרים עד שחמאס מפורק כמערכת ומחוסל כארגון. רק בדבר אחד נהיה מוכנים לוויתורים, אם נצטרך לעשות אותם, וזה בנושא חטופים״.

(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

בשיחה עם לוחמי גדוד ״נצח יהודה״, אמר גלנט: ״מה שקורה במלחמה הזאת יוצר מציאות שבה יש צורך של הצבא להוסיף עוד כוחות ועוד מסגרות, וגם עלינו להאריך את שירות המילואים עד לארבעים יום בשנה, על מנת להחזיק את הקווים״.

הוא הוסיף: ״אני חושב שכל הציבור בישראל ובוודאי מערכת הביטחון וממשלת ישראל, מכבדים את החשיבות ואת הצורך של לימוד התורה. הדוגמה של מי שנמצא כאן, זאת הדוגמה הטובה ביותר והפשוטה ביותר לעניין, ואני חושב שהיא גם סוללת דרך מבחינת ההתפתחות בתוך צה"ל וגם בתוך החברה הישראלית״.

(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר