נתניהו: "היא יוצרת קרע בעם"

הזעם על היועמ"שית: בכירים חרדים יוזמים הפגנות ענק ומשמרות מחאה | חשיפה

לאחר ההתנהגות הלעומתית הבולטת של היועצת המשפטית לממשלה, כנגד בחורי ישיבות, אברכי כוללים והציבור החרדי בכלל, ל'כיכר השבת' נודע, כי מאחורי הקלעים מתוכננת מחאה המונית נגדה, שתכלול הפגנות ענק ומשמרות מחאה רצופות ליד ביתה שבתל אביב | בנוסף, נשקלת האפשרות לחבר להפגנה גם עשרות אלפים מהציבור הימני | כל הפרטים (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הפגנת חרדים בעבר והיועצת המפשטית (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה, נחשבה מאז הקמת הממשלה ללעומתית לממשלה אותה היא אמורה לייצג, ואף מספר פעמים הממשלה נאלצה לקחת ייעוץ משפטי פרטי, בשל סירובה לייצג את הממשלה. כעת, הזעם נגדה עולה שלב, לאחר הטענות הקשות, שהיא מתעמרת בציבור החרדי.

כזכור וכפי שדווח לפני זמן קצר, היועצת הנחתה היום את שלא לאפשר למשרד האוצר להגדיל את "ערך הנקודה" בתקציב הישיבות והכוללים, כך שמנהלי המוסדות לא יוכלו להשתמש בתקציב שאושר בממשלה ובכנסת לממן את לומדי התורה שמעמדם פקע מכוח פסיקת הבג"ץ.

בהרב מיארה, שעושה הכל כדי לזכות בתואר המפוקפק "אויבת עולם התורה", אמנם לא דרשה את צו הביניים של בג"ץ שקבע שתקצוב עולם התורה ייפסק באופן מיידי, אולם בהוראתה היא מחדדת את צו הביניים ומונעת העברת תקצוב כלשהו למוסדות עולם הישיבות והכוללים.

ל'כיכר השבת' נודע כי חלק מהפתרונות שעלו כדי להתמודד עם שלילת התקציב, היו להשתמש בתקציב שכבר אושר בממשלה ובכנסת, ולהגדיל את התקצוב עבור לומדי התורה שאינם ברי חיוב גיוס לצה"ל וכך לא לאבד את תקציב המוסדות.

הפתרון הזה היה יכול להיות יעיל עבור רוב המוסדות בהם לומדים תלמידים שאינם חייבים בגיוס. כך, ברוב הישיבות, תלמידי שיעור א' שאינם בגיל גיוס, היו מקבלים תקציב כפול או משולש ובכך תקציב הישיבות כמעט ולא היה נפגע.

במקביל, בלשכת נתניהו מתדרכים בשעה האחרונה, כי היועצת המשפטית גורמת במעשיה לקרע בעם, והיא אינה מוסמכת לרוקן מתוכן את החלטות בג"ץ.

כך או כך, מספר עסקנים חרדים שהתנהלותה של בהרב מיארה, לטענתם חצתה כל גבול, מתכננים, כך נחשף הערב לראשונה ב'כיכר השבת', לקיים בקרוב הפגנה גדולה ליד ביתה בתל אביב ובמקביל לקיים ליד ביתה משמרות בלתי פוסקות של מחאה, בדומה למה שעשה השמאל ליועץ לשעבר מנדלבליט, רק באוקטבות ובעוצמות גבוהות הרבה יותר.

אחד מהעסקנים שמארגנים את ההפגנה, מספר הערב ל'כיכר השבת': "ההתנהלות המבישה שלה חצתה את כל גבולות הטעם הטוב, וביותר ראינו את זה מאז שמי שמינה אותה - גדעון סער, עזב את הממשלה והיא נהייתה הרבה יותר לעומתית".

"התכנון", מסביר עסקן נוסף המעורה בתכנון המחאות: "לקיים עצרת גדולה ומשמעותית סמוך לביתה בתל אביב ולהפוך אותה לאויבת האמיתית של עולם התורה וכן לערוך משמרות מחאה בלתי פוסקות ליד ביתה".

גורם נוסף המעורב בהפגנה, אומר הערב ל'כיכר השבת': "אנחנו חושבים לערוך הפגנת ענק בתחילת בין הזמנים, מה שנשקל כעת והועבר להכרעת גדולי ישראל מכל החוגים והעדות, זה האם לצרף להפגנת הענק, גם גורמי ימין שזועמים בצדק, על היועצת ששונאת כל מה שקשור לממשלה שאותה היא אמורה לייצג, ובעצם להפוך את היועצת לא רק נגד חרדים, אלא נגד כל גוש הימין בישראל. כעת כאמור מחכים להכרעתם של גדולי ישראל".

לדברי אותו עסקן: "התכנון הוא לעשות לה בדומה למה שעשו למנדלבליט, כאשר רצו שהוא יגיש כתב אישום נגד נתניהו. רק הפעם מתוכננות הפגנות ענק באזור ביתה עם אלפי אנשים ולאורך כל שעות היממה, עד שהיא תחליט להפסיק את הרדיפה האישית שלה נגד כל מה שריח של תורה נוסף ממנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר