מפת החסימות המלאה

ל"ג בעומר בצל המלחמה בצפון: כך נערכים במשטרה למנוע הסתננות מתפללים להר מירון

לוחמים מצויידים באמצעי תצפית; מחסומים בכבישים המובילים להר; כוחות גדולים של משטרה ומג"ב בדרכים להר וקנסות נגד מי שייתפס | כך נערכת המשטרה למנוע מכאלו שיינסו להסתכן ולעלות להר מירון המטווח על ידי ארגון הטרור חיזבאללה | פרויקטור ההילולה יוסי דייטש מזהיר: "מי שיינסה לעלות להר מירון מסכן את חייו, אלו דרכים שנפלו בהן טילים" • מפת החסימות (אקטואליה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
כגוחות משטרה בהר מירון (צילום: דוברות המשטרה)

המשטרה נערכת על מנת להבטיח את סגירת השטח ואכיפת איסור השהייה במתחם הרמירון, בהתאם לחוק שעבר השבוע בכנסת ובהתאם ל"צו סגירת שטח מרחב מירון" שנחתם על ידי אלוף פיקוד העורף.

כזכור, בריאיון ראשון ל'כיכר השבת', הזהיר פרוקיטור ההילולה, יוסי דייטש, מפני ניסיון הסתננות להר מירון: "מי שיינסה לעלות להר מירון מסכן את חייו, אלו דרכים שנפלו בהן טילים".

במשטרה מדגישים: "הצעדים וההערכות המיוחדת של משטרת ישראל נועדו להבטיח את שלומו ובטחונו של הציבור. מתחילת המלחמה נורו עשרות רקטות לכיוון הר מירון ומספר רב מהן נפלו בנקודות בהם נוהגים לאורך השנים לעבור עשרות אלפי בני אדם".

החל משעות הצהריים היום (חמישי) יחלו לפעול כוחות משטרה גדולים, לוחמי משמר הגבול ושוטרי אגף התנועה. השוטרים יפרסו בדרכים המובילות לישוב מירון ובשטחים המקיפים אותו וימנעו כניסה של מי שאינו תושב הישוב לתוך תחומי הישוב וההר עד ליום שני, י"ט באייר. מתחם הציון יהיה סגור ולא תתאפשר לציבור כניסה אליו.

יצוין כי גם כניסת עיתונאים אסורה, למעט נציגי עיתונאים שקיבלו אישור מראש ממשרד ירושלים ומסורת ישראל.

המשטרה קוראת לציבור שלא לנסות להגיע אל הישוב ומתחם הקבר, מחסומי משטרה שמוקמו בכבישים ובדרכים המובילות לישוב לא יאפשרו כניסה של מי שאינם מורשים.

פרויקטור ההילולה יוסי דייטש בריאיון (צילום ועריכה: למי עזוז)

בשטחים וביערות המקיפים את הישוב פרוסים שוטרי משמר הגבול מצויידים באמצעי תצפית מיוחדים ורכבי שטח למניעה של ניסיונות הגעה רגלית לאתר.

במשטרה מזהירים: "עבירה על החוק ושהייה במתחם מירון מהווה עבירה פלילית. כך גם ניתן לרשום קנסות כנגד העוברים על החוק".

כמו כן, על פי הוראות הצו והחקיקה חל איסור להשכיר יחידת אירוח או צימרים בישוב מירון עד לתאריך ה-27/05/24 וממילא שהיית שוכרים במתחם מירון מהווה עבירה.

החל מהערב בשעה 19:00 ועד ליום שני בשעה 07:00 יחסמו לתנועה ולא תתאפשר התנועה לכיוון מירון הצירים הבאים:

▪️ כביש 89 צומת עין זיתים לכיוון מערב.

▪️ כביש 89 צומת הכניסה למועצה אזורית מרום גליל לכיוון מזרח.

▪️ כביש 866 צומת הכניסה לכפר שמאי לכיוון צפון.

מפת החסימות

החל מהמערב משעה 19:00 ועד למחר בשעה 21:00 ומצאת השבת בשעה 19:00 ועד ליום שני בשעה 07:00 בצירים הבאים יתבצע בידוק ולא יתאפשר מעבר לרכבים שבכוונתם להגיע להר-מירון המעבר בציר יהיה מותר לבעלי היתר בלבד:

▪️ כביש 866 צומת דלתון לכיוון דרום.

▪️ כביש 8900 צומת בירייה לכיוון דרום.

▪️ כביש 89 כיכר צפת לכייון מערב.

▪️ כביש 90 מחלף אליפלט לכיוון מערב.

▪️ כביש 85 צומת חנניה (צומת שבע) לכיוון מזרח.

▪️ כביש 866 צומת פרוד לכיוון צפון.

▪️ כביש 89 צומת חירם לכיוון מזרח.

▪️ כביש 89 כיכר ג'יש לכיוון מזרח.

במשטרה פנו לציבור: "אנו מצפים מהציבור להישמע להנחיות, לא להגיע למחסומים ולא ליצור עימותים מיותרים עם השוטרים. במידת הצורך השוטרים יוציאו בכח אדם או רכב השוהים בניגוד לחוק וכן מיצוי הליך פלילי אל מול העוברים על החוק".

הנחיות לתושבים המתגוררים בסמוך למירון:

▪️ תושבים המתגוררים בסמוך למירון, יורשו לנסוע בצירים המפורטים, וזאת רק באמצעות הצגת תעודת זהות וספח עדכני בה יצויין מקום מגוריהם.

▪️ אשכול ישובי צפת: (צפת, עכברה, כדיתא, עלמה, דלתון וביריה)- כניסת כלי הרכב תתאפשר רק דרך מחלף אליפלט, צומת ראש פינה, צומת דלתון ועד כיכר עין זיתים בלבד - לא תתאפשר כניסה של רכבים מצמתים אחרים.

▪️ אשכול ישובי גוש חלב: (צבעון, גוש חלב, ספסופה, אור הגנוז ,בר יוחאי ומושב מירון)- כניסת כלי רכב תתאפשר דרך צומת צבעון וצומת גוש חלב ועד לצומת המועצה בלבד (למעט תושבי מירון שיורשו להכנס דרך שער הכניסה למושב)- לא תתאפשר כניסה של רכבים מצמתים אחרים.

▪️ אשכול ישובי חנניה: (עין אל אסד, פרוד, אמירים, שפר וכפר שמאי)- כניסת כלי רכב תתאפשר דרך צומת שבע (חנניה) ועד לצומת כפר שמאי בלבד - לא תתאפשר כניסה של רכבים מצמתים אחרים.

הכניסה לישוב מירון אך ורק בהצגת תעודת זהות וספח עדכני של כל יושבי הרכב, אדם אשר ימצא ללא תעודת זהות או לא יופיע ברישומים כתושב מירון לא יורשה להכנס לתחומי היישוב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות