כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בטקס בכנסת

יצחק הרצוג: "אנו לא זוכרים מספרים, אנו זוכרים את החיים"

נשיא המדינה יצחק הרצוג, נשא דברים בטקס ״לכל איש יש שם״ לציון יום השואה, שהתקיים בבניין הכנסת בנוכחות ראש הממשלה, יו"ר הכנסת וסגל א' של המדינה ובהשתתפות שורדי השואה ומשפחותיהם בטקס (ארץ)

(חיים צח לע"מ)

נשיא המדינה יצחק הרצוג, נשא דברים בטקס ״לכל איש יש שם״ לציון יום השואה, שהתקיים בבניין הכנסת בנוכחות ראש הממשלה, יו"ר הכנסת וסגל א' של המדינה ובהשתתפות שורדי השואה ובני משפחותיהם בטקס.

"אנחנו איננו זוכרים מספרים, אנחנו זוכרים את החיים, את בני האדם. כי שם של כל יהודי שעלה באש ושמונים שנה אחר כך עדיין נקרא בקול רם בירושלים, בבית המחוקקים של מדינת הלאום היהודית והדמוקרטית שלנו, הוא הניצחון הגדול", אמר הרצוג.

הנשיא הוסיף: "אני מבקש להזכיר כאן את דבריה המרגשים של שורדת השואה שושנה וייס אמש ביד ושם, שקראה לכולנו להתלכד ולהתאחד לשמור על עמנו ומולדתנו כי אין לנו ארץ אחרת. בואו נקשיב לה".

סגן השר אורי מקלב, ייצג בטקס את הרשות לניצולי השואה שתחת אחריותו. מקלב את שמות בני משפחתו שנספו בשואה ע"י הנאצים ועוזריהם.

בדבריו סיפר מקלב על סביו ר' יואל בוקשפן ז"ל שכנער שרד יחד עם אביו את התופת בעיר חלם וזכה לעלות לארץ ואף להקים את משפחתו הענפה שבה למעלה מ-5000 צאצאים, "אם זו התקומה של ניצול אחד רק ניתן להבין ולשער את גודל האובדן שאינו רק של שש המיליונים אלא של כל צאצאים".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר